هیئت‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی تقویت شوند
کد خبر: 4220687
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۸
استاندار لرستان:

هیئت‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی تقویت شوند

ابوطالب شفقت با تأکید بر تقویت هیئت‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی، اظهار کرد: باید اتاق فکر حکمرانی متشکل از دانشگاهیان با تکیه بر کارآمدتر کردن روش حکمرانی استانی، تشکیل بشود.

نشست هیئت اندیشه‌ورز دانشگاهیان لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، نخستین نشست هیئت اندیشه‌ورز دانشگاهیان استان لرستان عصر یک‎شنبه، 20 خردادماه با حضور ابوطالب شفقت، استاندار لرستان در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه لرستان برگزار شد.

در این نشست اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و متخصصان دانشگاهی حوزه‌های گوناگون استان لرستان همچون کشاورزی، آب و محیط زیست دیدگاه‌های علمی خویش را با این رویکرد که در جهت کمک به مدیریت ارشد اجرایی استان برای رفع مشکلات باشد با استاندار لرستان در میان گذاشتند.

ابوطالب شفقت، استاندار لرستان در این نشست با تأکید بر تقویت هیئت‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی، اظهار کرد: باید اتاق فکر حکمرانی متشکل از دانشگاهیان با تکیه بر کارآمدتر نمودن روش حکمرانی استانی، تشکیل بشود.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی متخصص در دانشگاه‌ها باید در تناسب با نیازهای بازار کار و رشته‌های تحصیلی دانشگاهی نیز متناسب با نیازها و ظرفیت‌های هر استان باشد، از سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان خواست ارتباطات مستمر و پایدار خویش با دانشگاهیان استان لرستان را گسترش بدهند.

شفقت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید خدمت، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خواستار تداوم این‌گونه نشست‌ها با محوریت دانشگاه لرستان شد تا ارتباط بین هیئت‌‌های اندیشه‌ورز دانشگاهی با مدیریت ارشد اجرایی استان لرستان یک ارتباط پایدار باشد.

در این نشست، علی نظری، رئیس دانشگاه لرستان و حجت‌الاسلام والمسلمین مجید مؤیدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، درباره اهمیت تقویت هیئت‌های اندیشه‌ورز کاربردی دانشگاهی استان، سخن گفتند.

انتهای پیام
captcha