درک درست مقام ولی خدا پیش‌زمینه شهود قبل از حضور است
کد خبر: 4220637
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۸

درک درست مقام ولی خدا پیش‌زمینه شهود قبل از حضور است

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه درک درست مقام ولی خدا پیش‌زمینه همین شهود قبل از حضور است، گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از ۳۰ عنوان و صفت برای شهید جمهور داشت و او را سیدالشهدای خدمت نامیدند، اما در صدر اسلام تنها شهیدی که لقب سیدالشهدا را گرفت، حمزه سیدالشهدا بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی تیموری، کارشناس مذهبیبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی تیموری، کارشناس مذهبی، امروز ۲۰ خرداد ماه، در محفل انس با قرآن کریم که به مناسبت پاسداشت شهدای خدمت، به همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی لرستان، اتحادیه مؤسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت استان و انجمن قرآنی لرستان، در حسینیه حبیب بن مظاهر خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: در تربیت‌های خود باید روی کیفیت کار کنیم نه کمیت که فرزندان ما به این دم طلایی برسند و مانند شهید شهود قبل از حضور پیدا کنند، یعنی شهید قبل از اینکه مرگش برسد، مرگ را امضا می‌کند.

وی ادامه داد: من و شما نه از زمان خبر داریم و نه از زمین، اما یک چیز به نام زمینه در دست ماست، شهدا قبل از اینکه زمان مرگشان برسد خودشان را آماده می‌کنند که انجام وظیفه و خدمت به خلق این دم طلایی به وجود می‌آورد و افرادی از این دم طلایی بهره‌مند نمی‌شوند که وظیفه را می‌دانند اما انجام نمی‌دهند.

تیموری افزود: عالی‌ترین کار شهید این است که وظیفه خود را انجام می‌دهد. علم به احکام و اخلاق کافی نیست بلکه باید به آن نیز عمل کرد.

این کارشناس مذهبی افزود: ما امروز در جامعه وکیل، وزیر، دکتر و مهندس کم نداریم چرا دم‌آفرینی نمی‌کنند و باید حولشان داد، چون شهود قبل از مرگ پیدا نکرده‌ایم.

وی بیان کرد: اگر دیدید نهاد و سازمانی مورد هجمه قرار می‌گیرد، برای این است که خودشان را در سازماندهی خوب توجیه نکردند. این را باید بدانیم در هر جایگاهی که هستیم انجام وظیفه برای گرفتن دم طلایی خیلی مهم است.

تیموری ادامه داد: افرادی از وظیفه فرار می‌کنند و نمی‌توانند کمال‌آفرین باشند که سرشان را در خدمت و وظیفه خم نکردند و خودشان را آنجا پیدا نکردند، شهود قبل از حضور بستگی به انجام وظیفه دارد، اگر از ولی خدا یاد گرفتیم، می‌توانیم بگوییم ما هم شهود قبل از حضور رسیدیم.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه درک درست مقام ولی خدا پیش‌زمینه همین شهود قبل از حضور است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بیش از ۳۰ عنوان و صفت برای شهید جمهور داشت و او را سیدالشهدای خدمت نامیدند، اما در صدر اسلام تنها شهیدی که لقب سیدالشهدا را گرفت، حمزه سیدالشهدا بود که دلیلش این بود که زیاد دنبال کار مردم بود.

انتهای پیام
captcha