کد خبر: 4219751
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹
استاندار لرستان:

تفکر آیت‌الله رئیسی به‌عنوان یک الگو در جامعه تثبیت شود

ابوطالب شفقت با بیان اینکه تفکر آیت‌الله رئیسی باید به‌عنوان یک الگو در جامعه تثبیت شود، اظهار کرد: جهاد تبیین در حوزه ارائه خدمات نظام و انقلاب در تمام حوزه‌ها یک ضرورت است.

جلسه قرارگاه جهاد تبیین در لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، ابوطالب شفقت، استاندار لرستان عصر یک‌شنبه، ۱۳ خردادماه در ششمین قرارگاه جهاد تبیین لرستان که در دفتر امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد با اشاره به اینکه نظام اسلامی به جهاد تبیین نیازمند است، اظهار کرد: جامعه بشری باید این را بفهمد که انقلاب اسلامی در جایگاهی قرار گرفته است که امروزه به‌صورت صحیح و سریع می‌تواند در دنیا اثرگذار باشد. 

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی یک نظام‌ الهام‌بخش است و باید این الهام‌بخشی را به جهانیان نشان دهیم، افزود: اعلام عزای عمومی ۲.۵ میلیارد از جمعیت جهان برای رئیس‌جمهور کشورمان نشان از این الهام‌بخشی دارد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه جهاد تبیین و آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان نیاز به کار تخصصی دارد که حوزه رسانه‌ها و بخش هنر می‌تواند نقش مهمی در تبیین‌گری داشته باشد، ادامه داد: جهاد تبیین در حوزه ارائه خدمات نظام و انقلاب در تمام حوزه‌ها یک ضرورت است.

شفقت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به واژه هنر بسیار تأکید دارند بر نوع اقدام مناسب در تبیین برای اثرگذاری در ذهن مخاطب تأکید کرد و افزود: مسئولیت تبیین یک مسئولیت هنری است.

وی با تأکید بر اینکه دبیرخانه جهاد تبیین در استان لرستان در قالب کانون اندیشه‌ورزی تثبیت شود و افراد مختلف را با توانایی‌های متفاوت شناسایی کنند، اضافه کرد: هدف ما تبیین کارکرد نظام اسلامی به جامعه جهانی است که با یک برنامه منسجم و منظم در کنار تولید محتوا و تربیت تبیین‌ کننده در کانون اندیشه‌ورز می‌توان به اهداف مورد نظر به منظور تبیین خدمات و عملکرد انقلاب و نظام مقدس برای آگاهی‌بخشی بیشتر مردم رسید.

استاندار لرستان با اشاره موفقیت تبیین در عرصه مقاومت، گفت: رزمندگان ما سابقه هشت سال دفاع مقدس را طوری ترسیم کردند که امروز این جریان با نوآوری خاص در غزه در حال اجرا شدن است.

شفقت با اشاره به اینکه عملکرد نظام و دولت را به خوبی تبیین نکرده‌ایم، افزود: لرستان می‌تواند به‌عنوان یک الگوی منطقه‌ای در این زمینه نقش ایفا کند. 

وی گفت: معتقدم باید فرهنگ خدمت‌گذاری که رئیس جمهور شهید در طول هزار روز در جامعه ایرانی و حتی جامعه جهانی تولید کرد استمرار داشته باشد و تفکر شهید خدمت آیت‌الله رئیسی باید به‌عنوان یک الگو در جامعه تثبیت شود.

انتهای پیام
captcha