کد خبر: 4118305
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
از سوی کتابخانه‌های عمومی پلدختر

شهدای شاخص پلدختر معرفی می‏‌شوند

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی پلدختر با اشاره به برگزاری گنگره ملی شهدای لرستان و 336 شهید شهرستان پلدختر گفت: کتابخانه‌های عمومی پلدختر در راستای معرفی زندگینامه و وصیت‌نامه شهدای شاخص شهرستان اقدام خواهند کرد.

جلسه کتابخانه های عمومی پلدختربه گزارش ایکنا از لرستان، اسماعیل میخک‌بیرانوند، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پلدختر در ششمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان که امروز، 10 بهمن‌ماه در سالن جلسات فرمانداری پلدختر برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل گفت: با توجه به منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند: «عشایر ذخایر انقلابند»، مجموعه کتابخانه‌های عمومی به‌منظور ارج نهادن به مقام و جایگاه جمعیت روستایی و عشایری، نشست تخصصی «نقش عشایر در شکل‌گیری انقلاب اسلامی» را در ایام‌الله دهه فجر برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری گنگره ملی شش هزار و  544 شهید استان لرستان و 336 شهید شهرستان پلدختر که قرار است در آینده نزدیک برگزار شوند، معرفی زندگینامه و وصیت‌نامه شهدای شاخص شهرستان را از برنامه‌های آتی کتابخانه‌های عمومی دانست.

در ادامه این جلسه، حمید خادم، فرماندار شهرستان پلدختر نیز با اشاره به نقش پررنگ انقلاب اسلامی ایران در شکل‌گیری و استقرار حکومت رسمی اسلامی در جهان معاصر گفت: شیوه حکومت جمهوری اسلامی بعد از حکومت پیامبر اکرم(ص) در صدر اسلام و حکومت کوتاه امام علی(ع)، اولین حکومتی اسلامی با الگوی جهانی بوده که همچون انفجار نور در دل ظلمت شکل گرفته و همطراز انقلاب صنعتی در فرانسه و انقلاب اکتبر روسیه یک انقلاب جهانی برشمرده می‌شود، لذا لازم است همه ما در اشاعه فرهنگ و گفتمان انقلابی کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی هم‌راستا با گفتمان انقلابی است، افزود: کتاب ابزار پایدار و ماندگار جوامع بشری و پرداختن به آن مرهون درک و فهم بیشتر موضوع توسط افراد جامعه بوده و این مهم با برنامه‌ریزی درست و نشر خدمات آن در جامعه توسط کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان متولی فرهنگ مطالعه در جامعه، محقق خواهد شد.

خادم همچنین با ابراز خرسندی از عملیاتی شدن مصوبات جلسات قبل یکی از معیارهای اصلی افزایش راندمان جلسات را تصویب مصوباتی دانست که قابلیت اجرایی داشته باشند.

یادآور می‌شود، مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان در برگزاری نشست تخصصی «نقش عشایر در شکل‌گیری انقلاب اسلامی»، تهیه و انتشار معرفی گزیده زندگینامه و وصیت‌نامه شهدای شاخص شهرستان پلدختر توسط ادارات کتابخانه‌های عمومی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و برگزاری مسابقه کتابخوانی «چله انقلاب» از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha