کد خبر: 4088514
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰

بانوان در تربیت اخلاق جامعه نقش مهمی دارند

نماینده ولی‌فقیه در سپاه لرستان با بیان اینکه بانوان می‌توانند در تربیت اخلاق جامعه نقش بسزایی ایفا کنند، گفت: نقش زنان مسلمان در طول تاریخ اسلام همواره برجسته بوده است.

حجت‌الاسلام علی درویشی، ماینده ولی‌فقیه در سپاه لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام علی درویشی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در همایش «زینبی‌ها» که  امروز،ششم مهر با محوریت تبیین نقش زنان در دفاع مقدس در محل حسینیه حبیب‌ بن مظاهر خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: نقش زنان در طول تاریخ و اسلام بی‌بدیل بوده به‌طوری‌که که در زمان پیامبر اکرم(ص) زنان در صحنه‌های مختلف حضور داشتند و نقش آنان در مقابل دشمنان شاهد بودید.

وی با اشاره به اینکه نقش زنان مسلمان در طول تاریخ اسلام همواره برجسته بوده است، اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس زنان در پشت جبهه و در پشتیبانی رزمندگان نقش ارزنده‌ای داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه لرستان گفت: اگر زنان جامعه و مادران شهدا، نسبت به دفاع مقدس و راه امام خمینی (ره) اعتقادشان ضعیف بود این همه جوان را تقدیم انقلاب نمی‌کردند.

درویشی  با بیان اینکه  دشمن برنامه و نقشه برای انقلاب و نظام دارند، اضافه کرد: دشمن با حققیت دین ما کار دارند؛  امروز وقت نقد ناجا و نیروهای مسلح نیست، بحث جامعه ما گشت ارشاد نیست، چرا باید همه ارزش‌های اسلامی و راه شهدا را نادیده بگیریم.

وی با بیان اینکه اگر حضرت سیدالشهدا(ع) سردار نهضت عاشوراست، بدون شک، سردار جنگ نرم اعتقادی و فرهنگی این میدان و پرچمدار مبارزه با این میدان حضرت زینب(س) است، اظهار کرد: زنان می‌توانند در تربیت اخلاق جامعه نقش بسزایی ایفا کنند.

درویشی با بیان اینکه غربی‌ها روی مسئله حجاب اعتقاد ندارند و حتی بانوان با حجاب را در دانشگاه‌های خود تحریم می‌کنند؛ پس چگونه به زن ایرانی می‌گویند انسان منهای اعتقاد باشید؟ بیان کرد: دنیای غرب، امروز روی اصولی همچون سکولاریسم و اومانیسم تأکید دارد و با حققیت دین ما کار دارد.

وی گفت: غرب در ترویج فیلم‌های خود به‌دنبال بی‌حجابی، بی‌بندوباری، فساد و هم‌جنس‌گرایی است و جوانان ما نباید ساده باشند و به حرف آنان گوش فرا دهند.

مسئول نماینده ولی‌فقیه در سپاه لرستان با اشاره به اینکه نقش زنان را نادیده گرفته‌ایم، اظهار کرد: حقیقت دین و اسلام ناب، حکومت جمهوری اسلامی است و هر کسی این حکومت را تضعیف کند در جهت تقویت دشمن حرکت کرده و هرکسی حکومت اسلامی را تقویت کند در جهت راه حضرت زینب(س) حرکت کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha