کد خبر: 4087810
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳

نیروی انتظامی به وظیفه خود در مبارزه با بی‌حجابی عمل کند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه حجاب یک واجب شرعی است و نباید کنار گذاشته شود، گفت: با حجاب باید در بین همگان رعایت شود و اگر رعایت نشود باید نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کند که اگر بخواهیم عقب‌نشینی کنیم دشمنان نیز گستاخ‌تر خواهند شد.

حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد امروز، دوم مهر در دیدار نیروهای مسلح استان لرستان، اظهار کرد: نظام سلطه رژیم بعث عراق را تحریک کرد که در ۳۱ شهریور سال ۵۹ به نظام نوپای انقلاب حمله کند، نظامی که تازه در حال شکل‌گیری سپاه و ارتش بود وارد جنگ شد و در داخل نیز صدای فتنه و آشوب و تجزیه‌طلبی شنیده می‌شد که در چنین وضعیتی که جنگ به ایران اسلامی تحمیل شد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بدون ترس و با آرامش کامل روحیه ایثار و شهادت در کالبد فرماندهان ارتشی و سپاه دمید و باعث تقویت روحیه رزمندگان شد، افزود: امام راحل(ره) فرمود: آن‌چنان سیلی به رژیم بعث خواهیم زد که قادر به بلند شدن نباشند، امروز وقتی اتفاقات جنگ را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که تقدس امام راحل برای جهاد فی سبیل الله بسیار مؤثر بوده است و شهادت را روزی نشاط عاشقان خدا عنوان می‌کند، جنگ برای ما تهدید بود ولی ملت ایران از جنگ یک فرصت برای بقا و ادامه حیات انقلاب استفاده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: امام(ره) در جنگ به پایبندی اصول اخلاقی مقید بود و باعث شد که جنگ به دفاع مقدس تبدیل شد، جنگ با ایران جنگ با اسلام و قرآن بود و کسانی که در جنگ حضور داشتند در مسیر دفاع از اسلام و قرآن بودند، همچنین پایبندی امام راحل(ره) به اصول اسلامی و الهی جنگ را مقدس کرد زیرا کسانی که در راه خدا کشته شوند شهید است و ماموریت آنان دفاع از اسلام و قرآن بود.

شاهرخی خاطرنشان کرد: توجه به معنویت در امر جهاد باعث شد تا زمانی که نور ایمان در قلب رزمندگان بود پیروز میدان باشند، دوری از زرق و برق دنیا و معنویتی که امام(ره) معرفی کرد باعث شد مردم به سمت جبهه‌ها هجوم بردند و روحیه بسیجی را برای انجام تکلیف نهادینه کرد و در‌ دوران دفاع مقدس روحیه بسیجی در همه رده‌های نیروهای مسلح مشاهده می‌شد و امام خمینی(ره) این روحیه را بنیان نهاد.

وی بیان کرد: امام راحل(ره) بر تقویت بنیه دفاعی و تجهیزات نظامی تاکید داشت تا بنیه دفاعی کشور در بهترین وضعیت باشد، استقلال فرهنگی و اقتصادی و سیاسی نیز از توصیه‌های امام راحل بود و بر وحدت نیروهای مسلح تأکید داشت تا در مقابل نظام سلطه ایستادگی کنیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که نظام سلطه دشمن اصلی است و آنان همواره قصد ضربه زدن به نظام را دارند، ادامه داد: وحدت مردم و نیروهای مسلح ضامن پیروزی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن خواهد بود و در سایه انسجام و همدلی مردم و مسئولان و نیروهای مسلح پیروزی خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار کرد: مردم از اتفاقات اخیر و آسیب زدن اغتشاش‌گران به اموال عمومی و پلیس ناراحت هستند و مردم پشتیبان نیروی انتظامی هستند چرا که کشور ما یک کشور اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر نباید تعطیل شود، حجاب یک واجب شرعی است و نباید کنار گذاشته شود و باید حجاب در بین همگان رعایت شود و اگر رعایت نشود باید نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کند که اگر بخواهیم عقب‌نشینی کنیم دشمنان نیز گستاخ‌تر خواهند شد.

وی گفت: دشمنان قصد ضربه زدن به نظام را دارد و ملت از نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی انتظامی در راستای اجرای ماموریت‌های خود حمایت می کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha