کد خبر: 4087695
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳

دانش‌آموزان در مسیر آموزش و یادگیری قرار بگیرند

استاندار لرستان با بیان اینکه دانش‌آموزان چشم و چراغ و آینده‌سازان جامعه هستند، گفت: دانش‌آموزان باید در مسیر آموزش و یادگیری قرار بگیرند تا بتوانند برای آینده کشور فرد مفیدی باشند.

فرهاد زیویار، استاندار لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، فرهاد زیویار، استاندار لرستان امروز، دوم مهر در مراسم نواختن زنگ «مهر و مقاومت» که در هنرستان امیرکبیر خرم‌آباد برگزار شد، با تبریک آغاز سال‌تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: ما وارث نعمت جمهوری اسلامی ایران هستیم و خون‌های زیادی ریخته شده تا به این مرحله رسیدیم و در مقابل استکبار ایستادیم.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی متعلق به یک نسل و دو نسل نیست بلکه برای تشکیل آن خون‌های زیادی ریخته شده است، اضافه کرد: اغتشاشگران و هنجارشکنان راه به جایی نمی‌برند.

استاندار لرستان با بیان اینکه مردمی که در مقابل رژیم بعثی تا دندان مسلح عراق ایستادند در مقابل هنجارشکنان و اغتشاشگران نیز می‌ایستند و درنگ نمی‌کنند و کوتاه نمی‌آیند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز در شرایطی قرار دارد که نظام مترقی دنیا خودش را مقابل آن می‌بیند و ملت‌های آزاده در کنار ما هستند، این انقلاب را  نمی‌توانند به راحتی و با تخریب، شعار و شکستن شیشه از ملت بگیرند چرا که انقلاب متعلق به ملت است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دانش‌آموزان چشم و چراغ جامعه هستند، اضافه کرد: دانش‌آموزان باید در مسیر آموزش و یادگیری قرار بگیرند تا بتوانند برای آینده کشور فرد مفیدی باشند.

زیویار با بیان اینکه مسیر آموختن و دانش درکی به دانش‌آموزان داده که با قبل متفاوت است، افزود: درک ما از انقلاب، امکانات و علمی که کسب شده با نسل قبل قابل مقایسه نیست.

وی نظام تعلیم و تربیت را سه ضلع معلم، دانش‌آموز و خانواده برشمرد و با بیان اینکه اگر این اضلاع باهم هماهنگ باشند موفقیت حاصل خواهد شد، اظهار کرد: معلمان در عرصه تعلیم و تربیت از شمع وجودشان برای پرورش آینده‌سازان استفاده کنند.

در این مراسم از سه خانواده شهید تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha