کد خبر: 4077658
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹

ظرفیت خبرنگاران برای امیدآفرینی در جامعه استفاده شود

امام‌جمعه الیگودرز با بیان اینکه از مطالبه‌گری خبرنگاران در راستای منافع شهر و مردم دفاع خواهیم کرد، بر استفاده از ظرفیت خبرنگاران برای امیدآفرینی در جامعه تأکید کرد و گفت: شما اصحاب رسانه در مقابل آنچه‌ می‌نویسید، مسئولیت دارید.

حجت‌الاسلام مهدی سرلک، امام جمعه الیگودرزبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی سرلک، امام جمعه الیگودرز در نشست با خبرنگاران الیگودرز که جمعه، 21 مرداد به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار برگزار شد، تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی و در راستای جهاد تبیین حضرت سجاد(ع) و پیام‌آور دشت کربلا معنادار است، از جمله ویژگی‌های خبرنگاران‌ را بصیرت، شجاعت، صداقت، تخصص، تعهد و دلسوزی دانست و اظهار کرد: در یک جمله حقیقت‌جویی و طریقت‌شناسی ویژگی بارز یک خبرنگار تراز نظام و انقلاب است.

وی با تأکید بر استفاده از این ظرفیت برای تزریق امید به جوانان، خطاب به خبرنگاران گفت: شما اصحاب رسانه در مقابل آنچه‌ می‌نویسید، مسئولیت دارید.

سرلک تقویت روحیه مطالبه‌گری در مردم را خواستار شد و اضافه کرد: رسانه‌ها در مقام  نماینده افکار عمومی وظیفه نقادی سازنده و پرسش‌گری دارند و مسئولان‌ هم باید پاسخگوی مردم باشند.

امام جمعه الیگودرز  نماز جمعه را مختص همه مردم با هر تفکر و در هر مقامی دانست و افزود: تریبون نماز جمعه نقش غیر قابل انکاری در رفع مشکلات و پیشرفت کشور داشته است.

وی افزود: امام‌جمعه قدرت اجرایی ندارد و در عزل و نصب‌ها هم دخالتی نمی‌کند اما وظیفه پیگیری مطالبات مردم و پرسش‌گری از مسئولان را دارد و قطعاً هر مدیری که ترک فعل کند، پیگیری خواهیم کرد.

سرلک با بیان اینکه امام‌جمعه با هیچ جناحی عقد اخوت نبسته و‌ صرفاً خود را خادم مردم می‌داند، از تلاش رسانه‌ها و خبرنگاران تقدیر کرد و افزود: از مطالبه‌گری خبرنگاران در راستای منافع شهر و مردم دفاع خواهیم کرد.

در این جلسه میثم محتشم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز به تشریح فعالیت‌های فرهنگی پرداخت و گفت: خبرنگاران ما بدون چشمداشت در انتشار گزارشات و اخبار فرهنگی و مذهبی تلاش می‌کنند.

همچنین در این دیدار صمیمی دو ساعته خبرنگاران و روزنامه‌نگاران الیگودرز  به بیان مشکلات شهرستان پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha