کد خبر: 4077397
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷

بانوان فرهیخته در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مشارکت کنند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به شروع سال‌ تحصیلی جدید گفت: همزمان با بازگشایی مدارس، نیاز است که بانوان فرهیخته مشارکت کنند تا بتوانیم سال‌ خوبی را شروع کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد در مراسم تجمع بانوان با عنوان «رهروان زینبی» که چهارشنبه، ۱۹ مرداد در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: بانوان در طول تاریخ بشریت و در طول تاریخ اسلام نقش ممتازی را در رسیدن به اهداف متعالی و قله‌های رفیع در همه بخش‌ها ایفا کردند.

وی افزود: حضرت زینب‌(س) قهرمان کربلا بود که امام سجاد(ع) در وصف ایشان می‌فرماید: «تو دانشمندی هستی که دانش را از راه تعلیم به دست نیاوردی» زیرا هم از جدش پیامبر(ص) و هم از پدر و مادرش نقل حدیث می‌کند، هم مفسر است هم عالم قرآنی و نقش حضرت زینب(س) به همراه دیگر بانوانی که قبل از حادثه کربلا و در کربلا حضور داشتند و پس از شهادت امام حسین(ع) این نقش را ایفا کردند در تاریخ درخشان است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: بانوان در تمام حوادث واقعه کربلا نقش‌آفرین بودند و عاشورا حادثه‌ای بود که مختص مردان نبود و زنان هم حضور داشتند، در انقلاب اسلامی ما هم این چنین بوده و نقش بانوان در همه عرصه‌ها بسیار ممتاز بود و رسیدن به پیروزی بدون مشارکت بانوان میسر نیست.

وی تصریح کرد: امروز بیش از گذشته به مجاهدت فرهنگی، تعلیمی و تربیتی بانوان نیاز داریم که بانوان در صحنه‌های مجاهدت فرهنگی، دینی و اجتماعی این حضور را استمرار ببخشند چرا که رسیدن به وضعیت مطلوب بدون حضور بانوان محجبه، باوقار، متین و مؤمنه میسر نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار کرد: شأن بانوان را در این نمی‌بینیم که به مشاغلی مشغول شوند که در شأن آنها نیست و شأن آنها تعلیم و تربیت، انسان‌سازی فعالیت اجتماعی با حجب و حیا و متانت زنانه است و برای رسیدن به پیروزی نهایی نیاز است که بانوان با تأسی از حضرت زینب(س) در مسیر حرکت کنند.

وی گفت: بانوان در کربلا نقش خود را به خوبی ایفا کردند به طوری که ۹ تن از مادران شهدا در کنار حضرت زینب(س) حضور داشته و تدبیر کردند و امروز جامعه نیازمند این‌چنین بانوانی است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: بانوان این آمادگی را دارند که همراه امام عصر(عج) مجاهدت خود را انجام دهند و آمادگی دارند برای رسیدن به قله رفیع علم و دانش و معنویت تلاش داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به شروع سال‌تحصیلی، افزود: همزمان با بازگشایی مدارس، نیاز است که بانوان فرهیخته مشارکت کنند تا بتوانیم سال‌تحصیلی خوبی را شروع کنیم و با پیروزی بر دشمن اهدافی که امامین انقلاب معین کردند به سر منزل مقصود برسانیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha