کد خبر: 4068149
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰

کارگاه «تاریخ شفاهی دفاع مقدس» در پلدختر برگزار شد

کارگاه «تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس» به همت دفتر فرهنگ و‌ مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان طی دو روز در شهرستان پلدختر برگزار شد.

برگزاری کارگاه «تاریخ شفاهی دفاع مقدس» در پلدختر به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری لرستان، به همت دفتر فرهنگ و‌ مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان و همکاری کانون همبستگی فرزندان شاهد شهرستان پلدختر، کارگاه «تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس» در شهرستان پلدختر برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه که طی روزهای 10 و 11 تیرماه با حضور ۲۰ نفر از فرزندان شاهد شهرستان پلدختر و جمعی از علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، در رابطه با تاریخچه تاریخ شفاهی در جهان و ایران، شناخت سوژه، شیوه مصاحبه، پیاده‌سازی و تنطیم متن مصاحبه مباحث آموزشی مطرح و شرکت‌کنندگان به‌صورت عملی، کار مصاحبه و روایت را آموختند.

همچنین در ادامه مباحث آموزشی درباره نحوه شناخت و دسته‌بندی اسناد و شیوه‌های تدوین و تصویب متن و تبدیل آن به کتب تاریخ شفاهی مطرح و نحوه تألیف، مؤلفه‌های متون موفق تاریخ شفاهی و چگونگی تدوین آغاز و پایان‌گیری در متن توسط محمدتقی عزیزیان، پژوهشگر و مؤلف دفاع مقدس تدریس شد.

یادآور می‌شود، کارگاه‌های آموزشی «تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس» از سوی حوزه هنری لرستان تا پایان سال جاری برگزار خواهد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha