کد خبر: 4066942
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در خرم‌آباد اجرا شد

طرح «هر مسجد یک حقوقدان» به‌مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور مدیرکل بازرسی لرستان در مسجد صاحب‌الزمان(عج) خرم‌آباد برگزار شد.

اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در مسجد صاحب‌الزمان(عج) خرم‌آبادبه گزارش ایکنا از لرستان، سعید رازانی، مدیرکل بازرسی استان لرستان، پنجم تیرماه در طرح «هر مسجد یک حقوقدان» که در مسجد صاحب‌الزمان(عج) خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: بازرسی یکی از سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی بوده و جزو سازمان‌هایی است که یک اصل از قانون اساسی را به خود اختصاص داده است.

وی هدف مهم بازرسی را اجرای درست قوانین در دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: با توجه به گستردگی وظایف بازرسی کل کشور نمی‌توانیم تمام سازمان‌ها و دستگاه‌ها را بازرسی کنیم و بازرسی‌ها طبق طرح و برنامه‌ریزی و حسب مورد است که طی آن بازرسی طبق برنامه وارد دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌شود.

رازانی با تأکید بر اینکه اگر در بازرسی اشکالاتی ببینیم برای مدیر دستگاه ارسال می‌شود و در پایان هم گزارش و پیشنهاداتی ارائه می‌شود، افزود: اجرای پیشنهادات بازرسی به دستگاه‌ها الزامی است.

مدیرکل بازرسی استان لرستان با یادآوری اینکه اگر بازرسان سازمان بازرسی در جریان بازرسی یک محل تخلفی ببینند حسب مورد با رئیس یا کارمند برخورد می‌کنند، اظهار کرد: در سال گذشته افرادی در رده‌های مختلف از مدیرکل تا معاون تا رئیس اداره و رده‌های پایین‌تر معرفی و برای آنان تخلفات و مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرداری‌های استان مجازات‌های مختلفی اعمال شده که نمونه آن اخراج، انفصال و محرومیت از پست بوده است، ادامه داد: یکی از کارهای بازرسی، بازرسی‌های سرزده است بدون اینکه رئیس اداره در جریان باشد؛ نمونه آن بازرسی از بیمارستان شهید رحیمی بود که مدت ۴۸ ساعت مشکلات آن را برطرف کردند.

رازانی برخورد با فساد را اولویت نخست بازرسی لرستان دانست و گفت: بازرسی استان در برخورد با فساد و مفسد بدون اغماض و به‌طور قاطع برخورد کرده و در این راستا با کسی تعارف ندارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha