کد خبر: 4066375
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳

ابعاد شخصیتی شهید بهشتی تبیین شود

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه شهید بهشتی مؤسس مدرسه حقانی بود و بسیاری از شخصیت‌های مؤثر در پیروزی انقلاب تحصیل کرده مدرسه حقانی بودند، گفت: ابعاد شخصیتی شهید بهشتی و ترور ایشان توسط منافقین باید تبیین شود.

محمد رزم، رئیس‌کل دادگستری لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، محمد رزم، رئیس‌کل دادگستری لرستان، جمعه، سوم تیرماه در یک گفت‌وگوی خبری، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، اظهار کرد: ابعاد شخصیتی شهید بهشتی و ترور ایشان توسط منافقین باید تبیین شود.

وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب درباره شخصیت شهید بهشتی، گفت: به فرموده امام راحل(ره)، شهید بهشتی یک ملت برای ما و خاری در چشم دشمنان بود و مقام معظم رهبری نیز در این راستا فرمودند شهید بهشتی در مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیر داشت و طبیعی است که چنین شخصیتی بیشتر مورد هجمه منافقین کوردل قرار گیرد.

رزم با یادآوری اینکه شهید بهشتی مؤسس مدرسه حقانی در قم بود و بسیاری از شخصیت‌های مؤثر در پیروزی انقلاب تحصیل کرده مدرسه حقانی بودند، افزود: شهید بهشتی رئیس دیوان عالی کشور، معمار قانون اساسی، وزیر دادگستری، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس حزب جمهوری را در کارنامه پرافتخار خود داشت.

رئیس‎کل کل دادگستری لرستان با اشاره به عملکرد دو سال و نیم دادگستری لرستان، گفت: در مجموع 792 هزار فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی با اشاره به اینکه همه پرونده‌های تشکیل شده در طول دو سال و نیم مختومه شده و در حال حاضر ۴۱ هزار پرونده در جریان است، گفت: پرونده‌های اجرای احکام حقوقی 30 هزار و 25 فقره بوده که 14 هزار و 526 فقره آن مختومه و در حال حاضر پرونده‌های اجرای احکام 15 هزار و 40 فقره است و به عبارتی ۵۰ درصد پرونده‌های اجرای احکام مختومه شد.

رزم با تأکید بر اینکه از حیث چارت تشکیلاتی، دادگستری لرستان طی ۱۵ سال مورد بازنگری قرار نگرفته است، افزود: دادگستری لرستان از یک هزار و 597 پست قضایی و اداری برخوردار است که با مبنا قرار گرفتن آمار سال گذشته هفته گذشته ۹۳ پست قضایی به تشکیلات دادگستری اضافه شد که شامل ۵۰ پست قضایی و ۴۳ شعبه قضایی است و این امر نقطه عطف در تاریخ قضایی است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در طول دو سال و نیم گذشته تعداد هفت دادگاه عمومی در بخش‌های مختلف استان افتتاح شد، اضافه کرد: در این مدت ۵۳ قاضی برای استان جذب شد و در حال حاضر ۲۶۰ قاضی در استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ابلاغ الکترونیک از طریق پست صوتی انجام می‌شود، ادامه داد: با نصب تجهیزات و دوربین در تمام شعب قضایی، دادگاه‌ها و زندان‌ها بسیاری از محاکمات از طریق الکترونیک انجام می‌شود، به‌طوری که پنج هزار و 600 محاکمه و دادرسی الکترونیکی صورت گرفته است.

رزم با تأکید بر اینکه تسریع در رسیدگی بسیاری از پرونده‌های قتل مطالبه مردم است، گفت: ۱۰۲ قاتل فراری از سال‌های قبل دستگیر شدند؛ البته ۵۹ مورد قتل منجر به صلح و سازش شد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تأکید بر اینکه در استان تصرفات غیرمجاز اراضی و تغییر کاربری‌ها را داریم، افزود: طی دو سال و نیم گذشته چهار هزار و 570 هکتار اراضی ملی خلع‌ید در اختیار دولت قرار داده شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha