کد خبر: 4059686
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱

مشاور وزیر علوم با تأکید بر هدفمند بودن آموزش و پژوهش و نیاز محور بودن پایان‌نامه‌ها، اظهار کرد: نوآوری فرهنگی، شاگردپروری و تولید ثروت و قدرت برای کشور از دیگر اهداف دانشگاه در عصر حاضر است.

علی شمسی‌پور معاون وزیر علومبه گزارش ایکنا از لرستان، آیین معارفه احسان یاوری به‌عنوان سرپرست دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) و تکریم حسن مروتی، رئیس پیشین این دانشگاه امروز، چهارم خرداد با حضور علی شمسی‌پور، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم، مقامات و مدیران شهرستان بروجرد، علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان و حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب حاتمی‌کن‌کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان لرستان، برگزار شد.

علی شمسی‌پور، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین معارفه، گفت: امروز نحوه مدیریت شهید حاج قاسم سلیمانی، نیاز جامعه است؛ به مدیرانی نیاز داریم که شبانه‌روزی تلاش کنند الگو باشند و بتوانند دیگران را با خود همراه کنند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه باید محور حل مشکلات و معضلات جامعه باشد؛ زیرا این مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری است، افزو: در مدیریت وزارت علوم اهداف روشنی تعریف شده و تلاش می‌شود که با برنامه‌ریزی مناسب این اهداف محقق شود.

شمسی‌پور گفت: دانشگاه باید انسان‌ساز باشد و امام خمینی(ره) در این‌باره، تأکید کرده‌اند؛ انسان‌سازی به این مفهوم که دانشگاه انقلاب اسلامی باید انسان‌هایی با طراز انقلاب، تربیت کند.

وی گفت: دانشگاه‌ها باید برای تولید علم، تلاش کنند و جایگاه بالای ایران در تولید علم در جهان را ارتقا بدهند و با افزایش تولیدات علمی به مرجعیت علمی ایران در جهان کمک کنند.

سرپرست حوزه وزارتی با تأکید بر هدفمند بودن آموزش و پژوهش و نیاز محور بودن پایان‌نامه‌ها، اظهار کرد: «نوآوری فرهنگی، شاگردپروری و تولید ثروت و قدرت برای کشور از دیگر اهداف دانشگاه در عصر حاضر است.

وی با اشاره به تأکید وزیر علوم بر فعالیت فرهنگی دانشگاه‌ها و اختصاص سه درصد بودجه دانشگاه‌ها به مقوله فرهنگ، گفت: باید برای ترویج بیشتر فرهنگ اسلامی و انقلابی همت کنیم.

در این آیین، از حسن مروتی، رئیس پیشین دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره)، تقدیر و احسان یاوری، به‌صورت رسمی، به‌عنوان سرپرست این دانشگاه، معارفه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: