کد خبر: 4059670
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان لرستان با پیگیری ایجاد اتاقک‌های مهد کودک در دستگاه‌های اجرایی و صدور جوان کارت برای جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال برگزار شد.

پیگیری صدور «جوان کارت» در ستاد ساماندهی امور جوانان لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان لرستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان و به میدان کشاندن ظرفیت‌های استان برای افزایش جمعیت و فرزندآوری امروز، چهارم خرداد در استانداری لرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی متقی، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به طرح‌ها و ایده‌های مطرح شده در حوزه فراغت جوانان در این جلسه، گفت: امیدوارم با هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط و حمایت وزارت ورزش و جوانان زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان،  ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، ازدواج و فرزندآوری  فراهم شود.

وی افزود: در هفته ملی جمعیت در همایشی ایده‌ها و نظرات فعالان و گروه‌های جهادی فعال در حوزه جمعیت و فرزندآوری جمع‌آوری شده و امید است با استفاده از این ایده‌ها زمینه رشد جمعیت و تعالی خانواده بیش از گذشته فراهم شود.

بهرام ستاری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز در این جلسه با تأکید بر نوین بودن روش‌های غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان در راستای جذابیت بیشتر آنان، گفت: دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید علاوه بر وظایف ذاتی خود با تلاش بیشتر و برنامه مؤثر زمینه رشد و تعالی جوانان را فراهم کنند.

وی به نقش سمن‌ها و گروه‌های مردمی در این خصوص اشاره کرد و افزود: همه باید با همکاری و هم‌افزایی نسبت به پر کردن اوقات فراغت جوانان و یادگیری آموزش‌های مناسب و مؤثر برای آنان گام‌های اساسی بر دارند.

شهاب مولایی، سرپرست معاونت امور جوانان ورزش و جوانان لرستان هم در این جلسه از ایجاد اتاقک‌های مهد در دستگاه‌های اجرایی جهت رفع نیاز‌های نوزادان، کودکان و مادران باردار جهت استراحت، شیردهی و نگهداری کودکان خبر داد و گفت: در صورت عدم برخورداری دستگاه‌ها از امکانات رفاهی مناسب لازم است نسبت به تأمین هزینه مهد کودکان کارکنان اقدام شود.

وی همچنین از پیگیری صدور جوان کارت برای جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال خبر داد و افزود: در صورت تصویب و صدور این کارت، جوانان می‌توانند از تسهیلات ویژه برای بازدید امکان تفریحی، گردشگری استان استفاده نمایند.

آرش قیاسیان، مدیر کل ورزش و جوانان استان لرستان نیز از تلاش برای پیگیری مصوبات این جلسه و برگزاری منظم جلسات در طول سال خبر داد و گفت: سال گذشته از شش جلسه موظفی ستاد تنها سه جلسه برگزار شده بود و تلاش می‌کنیم امسال طبق زمانبدی همه جلسات برگزار شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: