کد خبر: 4059469
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به مناسبت روز چهارم خرداد، برگزاری کنگره چهار هزار شهید روحانی در شهر مقدس قم و ۵۴ شهید روحانی استان لرستان پیامی صادر کرد.

پیام نماینده ولی فقیه در لرستان به کنگره شهدای روحانیبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد به مناسبت روز چهارم خرداد، برگزاری کنگره چهار هزار شهید روحانی در شهر مقدس قم و ۵۴ شهید روحانی استان لرستان پیامی صادر کرد.

متن پیام نماینده ولی‌فقیه در لرستان بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«وَالَّذِينَ هَاجَرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَيَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَيْرُ الرَّازِقِينَ؛ و کسانی که در راه خدا هجرت کرده سپس کشته شده یا مرده‌اند، به یقین خدا رزقی نیکو به آنان می‌دهد؛ و قطعاً خدا بهترین روزی دهندگان است».(آیه ۵۸ سوره حج)

محافل و مجالسی که با نام شهداء و گرامیداشت آن گرامیان افلاک‌نشین برگزار می‌شود همواره معطّر و دل‌انگیز است.

روز چهارم خرداد ۱۴۰۱ گرامیداشت ۴۰۰۰ هزار شهید روحانی و ۵۴ شهید روحانی استان لرستان؛ یادآور نقش بی‌نظیر روحانیت در دفاع از کیان اسلام و میهن اسلامی است.

کنگره چهار هزار شهید روحانی گواهی است بر اینکه روحانیت از مسجد و محراب امامت جمعه و جماعات تا سلول‌های پر رنج و انفرادی رژیم منحوس و ضد مردمی پهلوی تا خطوط مقدم جبهه‌های نور و میادین مین خون پاکشان تارک تاریخ فقاهت را رنگین کرد.

روحانیتی که در همه احوال همراه با مردم بوده و همای سعادت را در مجاورت با مردم می‌داند مبارزاتش در طول تاریخ و قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام عظیم‌الشأن همچون نگینی درخشان در تاریخ حماسه و پایداری می‌درخشد.

دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد حضور گسترده روحانیت از مراجع عظام تقلید تا طلاب مبتدی در عرصه جهاد و دفاع مقدس است.

در این قطعه از تاریخ که دشمنان تمام امکانات جنگی، تجهیزاتی، تبلیغاتی، مالی و نیروی انسانی را به کمک گرفتند با ملتی روبرو شدند که در قدم‌های استوار، اراده‌ای آهنین و قدرت برخاسته از ایمان بی‌نظیر بود و در پایان این دشمنان پلید را با شکستی فاحش روبرو نمودند.

روحانیت در هشت سال دفاع مقدس به عنوان پرچم‌داران حرکت‌های جهادی و انقلابی به شکل‌های گوناگونی انجام وظیفه کردند.

تشویق و ترغیب مردم به حضور در میدان‌های نبرد و دمیدن روحیه استقامت و پایداری و اطمینان به تحقق وعده الهی سبب حضور انبوه رزمندگان در جبهه‌های جنگ گردید.

ورود روحانیون رزمی در جبهه‌ها به صورت بسیجی و تلفیقی از رزم و تبلیغ با حفظ لباس مقدس روحانیت سلاح در دست تأثیر بسیار عمیقی در ارتقای روحیه مردم و رزمندگان اسلام داشت.

برخی دیگر از روحانیون آموزش‌های تخصصی رزم را سپری نمودند و مسئولیت‌های مهمی در گردان ها و تیپ های رزمی را برعهده گرفتند، اینان در حقیقت عزت جهاد را با فضیلت علم درآمیختند و الگویی از عالِم و عامل گشتند.

سلام و درود خداوند متعال بر شهدای روحانیت که رساله علمیه و عملیه را با مرکب خون نوشتند.

ما امروز به عنوان شاهدان چنین فداکاری‌ها و ایثار های ماندگار وظیفه داریم این مسیر نورانی که راه تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و دینی است را با صلابت و مستحکم در سایه تدابیر و توصیه های مقام معظم رهبری سپری نماییم.

از خداوند متعال برای همه شهیدان، چهار هزار شهید روحانی و شهدای روحانیت استان لرستان علو درجات و برای خانواده‌ها و بازماندگان آنان صبر و شکیبایی و حشر با شهیدان را درخواست می‌نمایم.

در پایان از نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور و مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور و در استان لرستان و مرکز مدیریت حوزه علمیه در قم و استان لرستان و همه سازمان‌ها که پیدا و پنهان در برگزاری این کنگره بزرگ در قم و در استان لرستان مشارکت نمودند تشکر فراوان می‌نمایم و از خداوند متعال برای آنان اجر و پاداش را درخواست می‌نمایم.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: