کد خبر: 4058452
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه دشمن از راه جنگ نرم، به‌دنبال نابودی هویت ایرانی، اسلامی است، گفت: دانشجویان باید مراقبت و هوشیاری خود را در برابر تاکتیک‌های جنگ‌های فرهنگی و نرم، بیشتر کنند تا گرفتار دسیسه‌های دشمن، نشوند.

علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، علی نظری، رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه لرستان در نشست هیئت رئیسه دانشگاه لرستان با جمعی از دانشجویان که جمعه، سی‎ام اردیبهشت به‌ مناسبت پاسداشت هفته سراهای دانشجویی در سرای دانشجویی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد، با بیان اینکه دانشجویان باید مراقبت و هوشیاری خویش را در برابر تاکتیک‌های جنگ‌های فرهنگی و نرم، بیشتر کنند تا گرفتار دسیسه‌های دشمن، نشوند، گفت: هدف دشمن، آن است که از راه جنگ نرم، سبک زندگی و هویت ایرانی، اسلامی را تباه کند و به‌جای آن، فکرها، اندیشه‌ها و قلب‌ها را در مسیر اهداف خویش قرار بدهد.

وی افزود: در جنگ نرم، دشمن، از بسترهای مختلفی همچون بستر فضای مجازی، برای آسیب به جوانان و دانشجویان، استفاده می‌کند و در مقابل، ضرورت دارد آگاهی و هوشیاری دانشجویان، ارتقا یابد.

سرپرست دانشگاه لرستان، ادامه داد: از دانشجویان تقاضا دارم چنانچه با آسیب‌هایی در زمینه‌های مختلف روبه‌رو شدند بی‌درنگ، آسیب یا مشکل را با کارشناسان مرکز بهداشت و مشاوره دانشجویی در میان بگذارند تا برمعیار مشاوره‌های علمی و تخصصی، سطح آسیب‌ها، کاهش یابد.

نظری افزود: همچنین، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی از جمله مأمن‌هایی هستند که دانشجویان می‌توانند مسائل و مشکلات خود را با آن‌ها در میان بگذارند.

رئیس سازمان بسیج اساتید لرستان با بیان اینکه آنچه اهمیت دارد این است که بتوانیم عناصر هویت و سبک زندگی ایرانی، اسلامی را روز به‌روز در جامعه تقویت کنیم، اظهار کرد: مسیر حرکت نهاد دانشگاه، به‌ عنوان یک نهاد علمی، فرهنگی و اجتماعی، بیانیه «گام دوم انقلاب اسلامی» است تا در نهایت، دانشگاه، یک دانشگاه تمدن‌ساز نوین اسلامی شود.

دانشجویان در این نشست، دیدگاه‌ها، پیشنهادات و انتقادات صنفی خویش را با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه لرستان، در میان گذاشتند مسئولان دانشگاه برای رفع برخی مشکلات بیان شده، دستورات لازم را صادر کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: