کد خبر: 4058109
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۳

مسئول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی در تمام شهرستان‌های لرستان، گفت: کارگروه هنر رسانه و گفتمان‌سازی، عمران و محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، بهداشت و سلامت، پدافند غیرعامل، جهاد تبیین، دانش‌بنیان، تربیت بدنی و... در بسیج سازندگی لرستان فعالیت دارند.

بسیج سازندگی لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، احسان جهانبخش، مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، عصر چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت در جلسه توجیهی کارگروه‌های تخصصی مجمع جهادگران لرستان، اظهار کرد: بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ با هدف محرومیت‌زدایی تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۵۸۳ گروه جهادی و نزدیک به ۳۰ هزار عضو در بسیج سازندگی لرستان در عرصه‌های مختلف سازماندهی شده است، گفت: در تیپ دو لشکر ۸۴ لرستان گروه جهادی تشکیل داده شد و با هماهنگی ما به فعالیت‌های مختلف پرداختند که جای تقدیر دارد.

جهانبخش با اشاره به تشکیل ۷۰۷ صندوق قرص‌الحسنه خانگی، مردمی و مستقل در سطح استان و با نظارت بسیج سازندگی لرستان، سرمایه این صندوق‌ها را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به گردش مالی برای اعضا دو برابر موجودی وام گرفتیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اعطای ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات از اعتبارات دولتی و بنیاد علوی به تعداد بیش از ۲ هزار نفر در سطح استان، گفت: این اعتبارات در قالب وام مشاغل خانگی، صنایع تبدیلی، کشاورزی و حاشیه شهر اعطا شده است.

وی با اشاره به اینکه در بودجه سال گذشته توجه ویژه‌ای به آب شرب استان شد، اظهار کرد: در این راستا ۴۲۵ میلیارد تومان در اختیار بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن‌مجتبی(ع) قرار گرفت که پروژه‌های آب شرب ۳۰۰ روستا در قالب این طرح اجرایی می‌شود.

جهانبخش با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی در تمام شهرستان‌های استان لرستان، اظهار کرد: ۱۲ کارگروه اصلی شامل کارگروه هنر رسانه و گفتمان‌سازی، عمران و محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، بهداشت و سلامت، پدافند غیرعامل و امداد، فرهنگی و معنویت‌افزایی، کشاورزی دامپروری و عشایری، علمی و آموزش تحصیلی، جهاد تبیین، دانش‌بنیان و کارگروه تربیت بدنی در بسیج سازندگی لرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: