کد خبر: 4057980
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷

استاندار لرستان با بیان اینکه مقابله جدی با کم‌آبی در دستور کار مدیریت بحران لرستان قرار دارد، گفت: برای کاهش ساعات اداری در لرستان از ابتدای خرداد با هدف صرفه‌جویی در مصرف برق تصمیمات لازم گرفته شود.

فرهاد زیویار، استاندار لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، فرهاد زیویار، استاندار لرستان در نخستین جلسه شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در لرستان که سه‎شنبه، 27 اردیبهشت برگزار شد، گفت: جلوگیری از کاشت محصولات آب‌دوست از راه‌های مقابله با کم‌آبی است که تاکنون 65 درصد این هدف در شهرستان‌ها محقق شده است.

وی از فرمانداران شهرستان‌ها خواست تا با برنامه‌ریزی و توجیه کشاورزان طرح کاهش کاشت محصولات آب‌دوست در لرستان را به 90 درصد برسانند.

استاندار لرستان از مسئولان دستگاه‌های اجرایی به ویژه جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب، منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست خواست تا پیگیر جذب و تأمین اعتبارات ماده ۱۷ قانون بودجه باشند.

وی از اعضای کارگروه بهینه‌سازی مصرف انرژی خواست برای کاهش ساعات اداری در لرستان از ابتدای خرداد با هدف صرفه‌جویی در مصرف برق تصمیمات لازم گرفته شود.

لازم به ذکر است، تامین یک فروند بالگرد برای پایش و کاهش حوادث ناشی از آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع لرستان هم در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: