کد خبر: 4047393
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰

روایتی از زندگی شهید علی‌کاظم نصیری + فیلم

برنامه‌ «روایت عاشقی» در سحرگاه پنجمین روز از ماه مبارک رمضان به روایت زندگی شهید سیدعلی‌کاظم نصیری از شهدای استان لرستان می‌پردازد، شهیدی که رفتن به جبهه و دفاع از کشور را بزرگ‌ترین تکلیف برای خود می‌دانست.

فیلم | روایتی از زندگی شهید علی‌کاظم نصیریبه گزارش ایکنا از لرستان، بسیج رسانه استان لرستان به‌مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به اجرای برنامه‌ای تحت عنوان «روایت عاشقی» با موضوع شهدای استان لرستان کرده است.

در این برنامه که با همکاری ستاد کنگره شهدای لرستان و محسن مرادی، فیلمساز و کارگردان دفاع مقدس لرستانی تهیه شده است، هر سحر از ماه مبارک رمضان یک شهید از شهدای لرستان در قالب بیان خاطراتی از زبان والدین و خانواده شهدا معرفی می‎‏شود که در سحرگاه پنجمین روز از ماه مبارک رمضان روایتی از زندگی و شهادت شهید سیدعلی‌کاظم نصیری نقل شده است.

پدر شهید سیدعلی‌کاظم نصیری در این کلیپ با بیان خاطراتی از فرزند شهیدش، گفت: شهید علی‌کاظم وقتی برای رفتن به جبهه داوطلب شد من و مادرش از او خواستیم مدتی صبر کند ولی او برای رفتن به جبهه مصر بود.

وی افزود: روزی که علی‌کاظم عازم جبهه بود موقع خداحافظی به من و مادرش گفت تا سالگرد پسر دایی‌ام در جبهه خواهم ماند و می‌دانم که شهید می‌شوم ولی اگر شهید نشدم و برگشتم هر دوی شما را به زیارت می‌برم و من به او گفتم برو اگر به سلامت برگشتی الحمدالله و اگر هم شهید شدی فدای امام حسین(ع).

این پدر شهید که با وجود گذشت ۳۸ سال از شهادت فرزندش باز هم وقتی نام پسرش را بر زبان می‌آورد بغضش می‌گیرد، گفت: همه اقوام و نزدیکان علاقه زیادی به علی‌کاظم داشتند و وقتی خبر شهادتش رسید همه برای او ناراحت شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha