کد خبر: 4030661
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان نگاه نظام سلطه به زن را جاهلیت مدرن دانست و با بیان اینکه نگاه غرب به زن نگاهی ابزاری است، گفت: جاهلیت مدرن و نگاه ابزاری به زن به دنبال از بین بردن استحکام خانواده و نابود کردن محبت اعضای خانواده است.

حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‎آباد، دوم بهمن‌ماه در نشست ماهانه با طلاب خواهر مدارس علمیه لرستان که به میزبانی مدرسه علمیه معصومیه خرم‎آباد برگزار شد، اظهار کرد: سخن گفتن درباره حضرت فاطمه‌ زهرا(س) فراتر از درک ماست و آنچه در مورد حضرت زهرا(س) به ما رسیده در حد محدودی است، لذا سخنوران و شاعران نمی‌توانند حق مطلب را در مورد دخت نبی مکرم اسلام بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه در بیانی از امام جعفر صادق(ع) آمده است که نبوت هیچ پیامبری به کمال نرسید مگر آن نبی به فضیلت حضرت زهرا(س) اقرار کرده باشد، ادامه داد: امام زمان(عج) به‌عنوان حجت الهی می‌فرماید: «دختر رسول خدا برای من الگو است و من از او پیروی می‌کنم» که چنین مضامینی درباره دخت نبی مکرم اسلام نشان از جایگاه ممتاز آن حضرت است.

شاهرخی با اشاره به اینکه آنچه مهم است تبیین آموزه‌های فاطمی و حرکت در راستای آموزه‌های نبوی و علوی است، گفت: در گفتار، رفتار، محیط خانواده، تحصیل و مراودات با یکدیگر به سیره فاطمی عمل کنیم.

امام‌جمعه خرم‎آباد با یادآوری اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران رشد و کمال بانوان قبل و بعد انقلاب قابل مقایسه نیست، اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه‌های حضور بانوان در اجتماع با رعایت حدود شرعی فراهم شده است.

وی یکی از نگاه‌های غلط در مورد جایگاه زن را نگاه تفریطی دانست و با بیان اینکه در این نگاه بانوان موجودات ناتوانی هستند که تاب مقاومت حضور در عرصه‌ها را ندارند و این نگاه مردود است، ادامه داد: در فرهنگ قبل از انقلاب و فرهنگ امروز کشورهای غربی بانوان را به‌عنوان پُرکننده اوقات فراغت انسان‌های هوس‌باز تلقی می‌کنند و با عنوان فریبنده تساوی زن و مرد، جایگاه زن را پایین آوردند و این نگاه هم مردود است.

شاهرخی با اشاره به اینکه کمپانی‌ها و شرکت‌های غربی از طریق نگاه ابزاری به زن، درآمدزایی می‌کنند، اضافه کرد: حاکم شدن این فرهنگ بر یک کشور به معنای از دست دادن هویت و برگشتن به جاهلیت است.

شاهرخی نگاه نظام سلطه به زن را جاهلیت مدرن دانست و با بیان اینکه نگاه غرب به زن نگاه ابزاری است، افزود: جاهلیت مدرن و نگاه ابزاری به زن به دنبال از بین بردن استحکام خانواده و نابود کردن محبت اعضای خانواده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: در جاهلیت مدرن، محبت خانواده جای خود را به محبت به حیوانات می‌دهد این در حالی است که هیچ دینی به اندازه اسلام به حیوانات بها نداده اما حضور حیوان در خانه نقض حدود اجتماعی و تبدیل کردن خانه به باغ‌وحش است. متلاشی شدن بنیان خانواده و استیلای فرهنگ بیگانه از دیگر اهداف جاهلیت مدرن و نگاه ابزاری به زن است. در ۲۲ بهمن با رشادت مردم و اقشار مختلف جامعه، فرهنگ غربی از بین رفت و جای خود را به مکتب اسلام داد.

شاهرخی یکی از فلسفه‌های تشکیل مدارس علمیه خواهران را گسترش فرهنگ اسلامی دانست و با بیان اینکه در کنار گسترش فرهنگ اسلامی باید هوشیار باشیم و بدانیم زیر پوست شهر چه اتفاقاتی در جریان است، گفت: در افق ۱۴۱۰ باید به‌ جایی برسیم که روحانیت ما از چنان بصیرتی برخوردار باشند که در گسترش فرهنگ اسلامی، مبارزه با فرهنگ بیگانه و حرکت به سمت تمدن اسلامی در حد ایده‌آل باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: