کد خبر: 4003470
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
مدیرکل بنیاد شهید لرستان:

خاطرات ۲۴۰۰ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه از ۹۱۵ آزاده لرستان ۸۴۰ نفر در قید حیات هستند، گفت: خاطرات ۲۴۳۵ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شود.

خاطرات ۲۴۰۰ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شودبه گزارش ایکنا از لرستان، محمود زرین‌جویی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، امروز، ۱۷ مهر در جریان دیدار معاون فرهنگی بنیاد شهید کشور با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، اظهار کرد: کمیته شاهد و ایثارگران کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان در سال گذشته و سال‌جاری برنامه‌های متعددی را اجرا و در دست اقدام دارد.

وی سرکشی و دیدار با خانواده‌های شهدا با درج لوگوی کنگره شهدای لرستان و تجلیل از خانواده‌های ایثارگر را از برنامه‌های این بنیاد ذیل برگزاری کنگره شهدای لرستان دانست و گفت: در هفته منابع طبیعی ۶۳۰۰ نهال به یاد ۶۳۰۰ شهید استان لرستان کاشته شد این در حالی‌است که نام‌گذاری میادین خیابان‌ها و ساختمان‌های ادارات به نام شهدا به‌طور جدی ادامه دارد.

زرین‌جویی از برگزاری همایش یادواره «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» در لرستان خبر داد و گفت: یادواره‌های شهدای فتح خرمشهر و نیز شهدای حاج‌عمران مخصوص استان لرستان از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای برگزاری کنگره شهدای لرستان اجرایی شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان برگزاری همایش «لاله‌های سفید»، شهدای منا، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت لرستان را از دیگر اقدامات این بنیاد برشمرد و با اشاره به رونمایی از کتاب فرهنگ اعلام شهدای زن و کتاب سروقامتان ایثار، اضافه کرد: تاریخ شفاهی والدین شهدا باید به‌طور جدی پیگیری شود این در حالی‌است که ثبت خاطرات ۲۴۳۵ نفر از والدین شهدای لرستان در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد شهید لرستان با بیان اینکه از ۹۱۵ آزاده لرستان ۸۴۰ آزاده در قید حیات هستند به وجود ۲۷ حسینیه شاهد در استان لرستان اشاره کرد و افزود: این حسینیه‌ها مروج فرهنگ ایثار و شهادت هستند که به شکل مردمی مدیریت می‌شوند و نیازمند حمایت هستند.

وی با بیان اینکه استان لرستان ۷۶۶ تابلوی تبلیغاتی و با عناوین و تصاویر شهدا دارد که نیاز به بهسازی دارند، عدم تجهیز و بروزرسانی تجهیزات سالن‌های مخصوص جانبازان را از دیگر مشکلات این استان برشمرد و گفت: قهرمانان ورزشی ایثارگر باید تجلیل شوند که در این راستا نیازمند حمایت مرکز هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha