کد خبر: 3969395
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
مدیر مؤسسه قرآن نورالثقلین الیگودرز با اشاره به شرکت ۱۸۲ قرآن‌آموز این مؤسسه در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: غیراستاندار بودن زمان و سؤالات بزرگ‌ترین ضعف این آزمون قرآنی بود.

انتقاد مدیر مؤسسه نورالثقلین الیگودرز از غیراستاندار بودن سؤالات و زمان آزمون سراسری قرآنمهتاب سیاه‌تیری، مدیر مؤسسه قرآن نورالثقلین الیگودرز در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به شرکت ۱۸۲ نفر از قرآن‌آموزان مؤسسه قرآنی نورالثقلین الیگودرز در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن که اردیبهشت‌ماه امسال برگزار شد، گفت: مؤسسه قرآنی نورالثقلین در بین مؤسسات قرآنی استان لرستان بیشترین آمار تعداد قرآن‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون سراسری قرآن را به خود اختصاص داد.

وی با انتقاد از غیراستاندار بودن مدت زمان در نظر گرفته شده و سؤالات این آزمون قرآنی در بخش حفظ قرآن، افزود: متأسفانه زمان در نظر گرفته شده برای حافظان شرکت‌کننده در این آزمون قرآنی بسیار غیراستاندارد بود و مدت زمان یک دقیقه‌ای که برای پاسخگویی حافظان یک جزء و 30 جزء در نظر گرفته شد، زمان کمی بود.

سیاه‌تیری ادامه داد: دلیل این نقص در آزمون قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بود که از تقلب جلوگیری شود و شرکت‌کنندگان با توجه به کم بودن زمان پاسخگویی نتوانند تقلب کنند، در صورتی‌ که کمتر قرآن‌آموزی پیدا می‎شود که به خود اجازه بدهد در آزمون قرآنی تقلب کند. این آزمون قرآنی علاوه بر بخش کتبی یک مرحله شفاهی نیز دارد و در صورتی ‎که قرآن‌آموز دست به تقلب زده بود در آزمون شفاهی مشخص می‏‌شد، پس نمی‎بایست کل قرآن‌آموزان قربانی عده معدودی متقلب می‎شدند.

وی با اشاره به شرکت دو هزار و ۱۷۷ نفر از استان لرستان در آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این تعداد از شرکت‌کنندگان در رشته‌های ترجمه سوره بقره، تفسیر سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول، ۲۵ جزء اول، حفظ جزء ۳۰، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ و مفاهیم نهج‌البلاغه، حفظ و مفاهیم کل قرآن و سبک زندگی معصومین(ع) ثبت‌ نام کردند.

مدیر مؤسسه قرآن نورالثقلین الیگودرز یادآور شد: شرکت‌کنندگان شامل داوطلبان آزاد، مؤسسات قرآنی، دانشجویان معارف اسلامی، طلاب حوزه علمیه، کارکنان ادارات، جمعیت هلال احمر و در رده سنی زیر ۱۲ سال و بالای ۱۲ سال بودند که از این تعداد، ۴۳۲ نفر داوطلب آزاد و یک هزار و ۵۶۸ نفر داوطلب مؤسسات قرآن و مابقی نیز از دانشجویان، طلاب، کارکنان دولت و جمعیت هلال احمر بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: