کد خبر: 3962954
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
با هدف نشر کتاب، اجرای برنامه‌های مختلف هنری، تهیه و ساخت فیلم‌ها و مستند شهدا و توزیع بسته‌های فرهنگی در بین زائران راهیان نور، تفاهم‌نامه همکاری میان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان راهیان نور سپاه لرستان امضا شد.

تفاهم‌نامه همکاری ارشاد و سازمان راهیان نور لرستان به امضا رسیدبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین امضای تفاهم‌نامه فعالیت‌های فرهنگی در قالب اردوهای راهیان نور استان لرستان که امروز، 18 فروردین انجام شد، گفت: سپاه امروز در عرصه‌های مختلف حضور ملموسی در جامعه دارد و مردم شاهد عملکرد موفق این نهاد انقلابی است.

وی افزود: خوشبختانه نزدیک به دو سال گذشته تفاهم‌نامه‌های بسیار خوبی میان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه‌های مختلف سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان از جمله بسیج سازندگی و امروز سازمان اردویی راهیان نور در راستای فعالیت‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به امضا رسیده است که تلاش می‌کنیم جنبه‌های عینی آن ملموس و اثرگذار باشد.

فتایی سپس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد احمد نقدیان، فرمانده سابق پایگاه مقاومت بسیج این اداره‌کل و تقدیر از عملکرد فرماندهی جدید این پایگاه، گفت: نسل جدید نیازمند آشنایی با زوایای مختلف دفاع مقدس بوده و یکی از بهترین راه‌های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان و نوجوانان، هنر است، چراکه انقلاب ما انقلابی فرهنگی و مردمی بوده است. 

وی در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت‌های مجموعه‌ سپاه استان در پیشگیری و مقابله با این ویروس منحوس، اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی یکی از بهترین و کارآمدترین طرح‌هایی است که می‌تواند در این خصوص موجب بهبود وضعیت در تمام مناطق کشور و استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان با اشاره به برگزاری کنگره ملی شش هزار و 300 شهید استان لرستان که قرار است امسال برگزار شود، اظهار کرد: حق شهدای لرستان بسیار بیش از آن چیزی است که امروز شاهد آن هستیم و امیدواریم در قالب اجرای این کنگره‌ عظیم ملی بتوانیم دین خود را به شهدا و خانواده‌های آنان ادا کنیم.

مرتضی سپهوند، مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان نیز در این مراسم با تقدیر از همکاری‌ها و فعالیت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طی نزدیک به دو سال گذشته، گفت: هنر می‌تواند فرهنگ ایثار و شهادت را در بهترین شکل آن به نمایش گذاشته و زمینه‌ساز آشنایی بیشتر نسل جوان با این فرهنگ غنی باشد.

وی اضافه کرد: سپاه خود را خادم مردم می‌داند و پاسداران با پوشیدن این لباس مقدس، خود را خادمان ملت شریف ایران می‌دانند و امیدواریم در قالب این تفاهم‌نامه بتوانیم برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی بسیار خوبی از جمله نشر کتاب، اجراهای مختلف هنری، تهیه و ساخت فیلم‌ها و مستند شهدا و توزیع بسته‌های فرهنگی در بین زائران راهیان نور باشیم. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: