کد خبر: 3961950
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
در مراسم رونمایی کتاب عنوان شد:
کتاب «سیل‌نامه» با موضوع مستندنگاری سیل فروردین ماه سال ۹۸ طی مراسمی در خرم‌آباد رونمایی شد.

رونمایی کتاب «سیل‌نامه» در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، به همت معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان طی مراسمی که چهارشنبه، ۱۱ فروردین برگزار شد، از کتاب «سیل‌نامه» مستندنگاری سیل ۱۲ فروردین ‌ماه لرستان نوشته علی گودرزیان با حضور احمدحسین فتایی، مهدی پازوکی، رضا نیازی و استاد علی‌مردان عسگری‌عالم و شهرام شرفی از چهره‌های شاخص فرهنگی و رسانه‌ای استان لرستان در سالن جلسات شهید حیدریان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان رونمایی شد.

احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان در این مراسم گفت: فصل تمایز و نقطه عطف سیل استان لرستان با سیل استان‌های خوزستان و گلستان، حضور پررنگ و مؤثر خبرنگاران و اصحاب رسانه از آغازین ساعت وقوع این حادثه بود که موجب شکل‌گیری حمایت‌های گسترده مردمی و دولتی از خسارات دیدگان شد که در نوع خود بی‌نظیر محسوب می‌شود.

وی افزود: پس از مخابره دقیق و به موقع اخبار مناطق سیل‌زده لرستان توسط خبرنگاران استان بود که شاهد حضور نهادهای مختلف دولتی، نظامی، انتظامی و به ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد در پلدختر، کوهدشت، خرم‌آباد، چگنی و سایر مناطق خسارت دیده بودیم که «سیل مهربانی‌ها» را جاری ساخت تا جراحت‌های روحی سیل‌زدگان به سرعت التیام یابد. 

فتایی اضافه کرد: مستندسازی و مستند‌نگاری اینگونه اتفافات موجب روشن‌تر شدن زوایای پنهان و نادیده این رخدادهای طبیعی است و کتاب سیل‌نامه به خوبی توانسته بخش‌های ناپیدای حادثه سیل فروردین ماه را به تصویر بکشد تا علاوه بر تلخی‌ها و مصائب، تصویری روشن و امیدبخش از همدلی و نوع دوستی را نمایان سازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اضافه کرد: حمایت از اینگونه آثار یکی از مهمترین برنامه‌های ما در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان است که می‌تواند علاوه بر افزایش آگاهی‌های افکار عمومی، زمینه‌ساز توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه در سطح استان باشد.

در ادامه این مراسم، علی گودرزیان گفت: سیل‌نامه ادای دینی است به تمامی اقشار و افرادی که در این حادثه، خالصانه و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی در صحنه حضور داشتند تا زخم‌های مردم سیل‌زده را التیام بخشند.

نویسنده کتاب «سیل‌نامه» افزود: این کتاب با محوریت خدمات رسانه‌ای تدوین و نگارش شده و اشک‌هایی را که در خفا و تنهایی ریخته شد و دیده نشد به تصویر می‌کشد تا این بخش از تاریخ لرستان برای آیندگان به تصویر کشیده شود.

در پایان این مراسم ضمن اهداء لوح تقدیر به نویسنده کتاب سیل‌نامه» از این اثر رونمایی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: