کد خبر: 3947279
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به جان‌باختن یک هزار و 305 نفر بر اثر ابتلای به کرونا در لرستان، گفت: تعداد مبتلایان به کروناویروس استان بیش از ۶۲ هزار نفر گزارش شده است.

فوت‌‎شدگان کرونایی لرستان به ۱۳۰۵ نفر رسیدبه گزارش ایکنا از لرستان، مریم کوشکی، دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، ۲۳ دی‌ماه در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای شیوع بیماری ویروس‌کرونا تا پایان روز ۲۱ دی‌ماه، ۱۶۸ هزار و ۷۶۷ نمونه تست ارسالی انجام شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۶۸ هزار و ۶۷۶ نمونه تست جواب داده شده که ۶۲ هزار و ۸۹ نمونه تست مثبت بوده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: همچنین از تعداد تست جواب داده شده ۱۰۶ هزار و ۵۸۷ مورد منفی بوده است.

کوشکی یادآور شد: متأسفانه تاکنون یک هزار و 305 نفر بر اثر بیماری کروناویروس در استان جان خود را از دست داده‌اند.

جذب ۸۲۵ نیروی جدید در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

طرهانی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در جمع خبرنگاران، از جذب ۸۲۵ نیروی جدید در دانشگاه علوم پزشکی لرستان از طریق برگزاری آزمون خبر داد و گفت: در این آزمون برای نیروهای شرکتی، قراردادی و کسانی‌ که به‌طور مستقیم به ارائه خدمات سلامت و مراقبت از بیماران کرونایی پرداخته‌اند؛ امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود که در دفترچه‌های آزمون به جزئیات آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه از تعداد ۸۲۵ نفر دارای مجوز، تعداد ۹۶ نفر بهورز و ۷۲۹ نفر به سایر رشته‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و فرهنگی اختصاص یافته است، افزود: در این آزمون جذب ۱۷۱ نفر پرستار، ۵۲ نفر پزشک، ۷۳ نفر ماما، ۱۳۰ نفر فوریت‌های پزشکی، ۹۰ نفر کارشناس بهداشت خانواده، محیط و حرفه‌ای، ۳۷ نفر کارشناس آزمایشگاه، ۳۷ نفر مبارزه با بیماری‌ها، ۳۳ نفر کارشناس فناوری اطلاعات سلامت و مابقی به سایر رشته‌های بهداشتی و درمانی اختصاص یافته است.

طرهانی‌نژاد گفت: ثبت‌ نام داوطلبان برای شرکت در این آزمون هم‌اکنون شروع شده و تا روز پنج‌شنبه، ۲۵ دی‌ماه جاری ادامه دارد و تاریخ برگزاری امتحان هم روز جمعه، ۲۴ بهمن‌ماه امسال است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: در مجموع ۳۹ هزار نفر نیروی جدید پس از طی مراحل قانونی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: