کد خبر: 3905717
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

بهره‌گیری هیئات مذهبی از ظرفیت فضای مجازی

نایب رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با تاکید بر ضرورت توجه هیات مذهبی به فضای مجازی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های محوله در شرایط کنونی کشور، گفت: شرایط کنونی کشور اقتضا می‌کند که فعالیت‌های فرهنگی هیئات مذهبی به سمت فضای مجازی برود.

بهره‌گیری هیئات مذهبی از ظرفیت فضای مجازیحجت‌الاسلام روح‌الدین دریکوند، نایب رئیس شورای هیئات مذهبی کشور در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا، اظهارکرد: در شرایط پیش‌آمده باید هیئات مذهبی فرصت فضای مجازی برای ترویج معنویت استفاده کنند.

وی با اشاره به این‌که هر گونه برنامه که باعث تجمع افراد شود می‌تواند به ادامه‌دار شدن وضعیت زنجیره کرونا کمک کند، ادامه داد: هیئات مذهبی باید با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ظرفیت‌های فضای مجازی، به شکلی خلاقانه استفاده کنند و مداحان اهل‌بیت(ع) نیز حضور فعال در این عرصه داشته باشند.

دریکوند با اشاره به این‌که در صورت ادامه دار بودن شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا راهکارهای تشکیل مجازی جلسات هیئات مذهبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، ادامه داد: امیدواریم در آستانه ماه محرم که اوج فعالیت هیئات مذهبی است، شاهد از بین رفتن ویروس منحوس کرونا از بلاد مسلمین باشیم.

نائب‌رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با اشاره به این‌که، فعالیت هیئات مذهبی تابع پروتکل‌های بهداشتی و ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا خواهد بود، خاطرنشان کرد: سلامت دوست‌داران و محبان اهل‌بیت(ع) در اولویت قرار دارد و از محدود شدن فعالیت‌های فرهنگی هیئات به‌جهت حفظ سلامت و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا است.

وی با اشاره به این‌که هر چند فضای مجازی جایگزین فضای حقیقی نمی‌شود و اثربخشی جلسات هیئات را ندارد، گفت: شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا، اقتضا می‌کند که فعالیت هیئات مذهبی در قالب فضای مجازی به شکل مقطعی ادامه داشته باشد و هیئت‌ها باید دانش خود را در این حوزه بیشتر کرده و از این ظرفیت برای تولید محتوا استفاده کنند.

انتهای پیام
captcha