کد خبر: 3887427
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اضافه شدن ۲۵ نفر به آمار مبتلایان کرونا در لرستان، گفت: تا کنون ۳۷ مورد مرگ قطعی هم بر اثر کرونا در لرستان ثبت شده است.

فوت ۳۷ نفر در لرستان بر اثر ابتلای به کرونابه گزارش ایکنا از لرستان، محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عصر چهارشنبه، 6 فروردین ماه در جمع خبرنگاران، گفت: با اضافه شدن ۲۵ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در لرستان آمار کلی مبتلایان به این بیماری در استان به ۵۶۶ مورد رسیده است.

وی افزود: تاکنون هزار و ۶۲۷ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده است که ۵۶۶ مورد مثبت و ۹۵۴ نمونه منفی اعلام شده است.

نیکبخت با بیان این‌که از شمار مبتلایان لرستانی تاکنون ۹۶ نفر بهبود و از بیمارستان ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: تا به امروز ۳۷  مورد فوت قطعی ثبت شده  این در حالی‌است ۸۵ نفر در بیمارستان بستری هستند و ۳۴۸ نفر نیز در منزل مراقبت می‌شوند.

همچنین، محمدرضا صفی‌خانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در جمع خبرنگاران گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا با شناسایی و ساماندهی ۸۸ واحد تولید ماسک به ظرفیت روزانه ۵۰ هزار عدد ماسک تا هفته آینده ضمن برطرف شدن نیاز مردم استان با قیمت مصوب توزیع خواهد شد.

وی افزود: در حال مذاکره با صاحبان ظرفیت‌های جدید تولید ماسک در لرستان هستیم و تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک علاوه‌بر تامین همه نیاز مردم لرستان به سایر استان‌ها هم صادرات ماسک داشته باشیم. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: