کد خبر: 3863582
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
همزمان با سراسر کشور؛

مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسری قرآن در لرستان تمدید شد

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد لرستان گفت: مهلت ثبت‌نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن‌کریم تا ۲۷ آذرماه تمدید شد.

تمدید مهلت ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم تا ۲۷ آذرماهمنصور احمدی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، از تمدید مهلت ثبت‌نام در هجدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن‌کریم، هم‌زمان با سراسر کشور، تا ۲۷ آذرماه خبرداد و گفت: این زمان دیگر قابل تمدید نیست.

وی ادامه داد: ثبت‌نام در این آزمون ۱۲ آبان‌ماه در سایت quranedu.ir آغاز شده و با تمدید تا ۲۷ آذرماه ادامه دارد و مهلت ثبت‌نام و مشاهده دوره آموزشی برای رشته‌های الکترونیکی تا ۱۵ دی‌ماه خواهد بود.

رئیس اداره قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری این دوره از آزمون  در بهمن‌ماه سال‌جاری، اظهارکرد: این دوره از آزمون با هدف سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی به‌ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و به‌روزرسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت برگزار خواهد شد.

احمدی با اشاره به این‌که هجدهمین دوره ازمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن‌کریم در چهار گروه امتحانی و ۱۵ رشته برگزار می‌شود، اضافه کرد: در این دوره گروه  ترجمه و مفاهیم قرآن‌کریم در دو رشته تفسیر سوره بقره و ترجمه و درک معانی سوره بقره، گروه معارف اهل‌بیت(ع) در دو رشته حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه و حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، ادامه داد: همچنین گروه حفظ قرآن‌کریم در ۹ رشته حفظ جزء۳۰، حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ ۵ جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل، و گروه آموزش‌های الکترونیکی در دو رشته سبک زندگی و سیره معصومین(ع)۱و۲ و روخوانی قرآن‌کریم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: رشته‌های گروه آموزش‌های الکترونیکی شامل سبک زندگی و سیره معصومین(ع) با همکاری سامانه مجازی نورالمجتبی و روخوانی قرآن‌کریم با همکاری سامانه مجازی حامیم برگزار می‌شود.

احمدی با اشاره به زمانبندی برگزاری آزمون، عنوان کرد: آزمون رشته‌های الکترونیکی ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه و آزمون رشته‌های کتبی دهم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در رابطه‌با منابع آزمون، تصریح کرد: به‌جز رشته تفسیر سوره بقره که منبع آن تفسیر نمونه است، در تمام رشته‌های آزمون که به‌صورت کتبی برگزار می‌شود، متون و ترجمه‌های متداول قرآن‌کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه قابل استفاده است کمااینکه نمره قبولی در آزمون کتبی کسب حداقل ۷۰ امتیاز و نمره قبولی در آزمون الکترونیکی کسب حداقل ۸۰ امتیاز است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha