کد خبر: 4225890
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۸
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد:

برگزاری سوگواره‌ «مَحرم مُحرم» در لرستان

فرهاد فرامرزیان از برگزاری سوگواره‌ مَحرم مُحرم با همکاری استان‌های غرب کشور با محوریت جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد.

برگزاری سوگواره‌ «محرم محرم‌» در لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، فرهاد فرامرزیان، رئیس جهاد دانشگاهی لرستان، با اشاره به برگزاری سوگواره‌ مَحرم مُحرم در لرستان، بیان کرد: عشق و ارادت مردم ایران به سید، سرور و سالار شهیدان مثال زدنی و ستودنی است.

وی ادامه داد: این عشق و ارادت زمانی که با آیین‌ها و سنت‌های اقوام ایرانی آمیخته می‌شود جلوه باشکوهی به خود خواهد گرفت.

فرامرزیان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در راستای ترویج فرهنگ حسینی، عاشورایی و همچنین فرهنگ اربعین و با هدف زمینه‌سازی برای حضور جوانان به‌ویژه جامعه دانشجویی و دانشگاهیان و نقش‌آفرینی آنان با استفاده از ابزار هنر در نظر دارد سوگواره‌ فرهنگی هنری مَحرم مُحرم را برگزار کند.

وی ادامه داد: این سوگواره که قرار است امسال سیزدهمین دوره آن برگزار شود، در بخش‌های عکس، شعر بومی، پادکست، مونوگرافی، تایپوگرافی، خبر، پوستر، داستان کوتاه و دلنوشته خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: امسال برای اولین بار علاوه بر اینکه دبیرخانه مرکزی این سوگواره در جهاد دانشگاه لرستان مستقر بوده دبیرخانه سایر بخش‌ها در واحدهای جهاد دانشگاهی استان‌های خوزستان، کرمانشاه، ایلام، مرکزی، همدان و کردستان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این واحدهای جهاد دانشگاهی در برگزاری سوگواره‌ مَحرم مُحرم مشارکت خواهند داشت، افزود: در این راستا شرکت کنندگان و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه اطلاع‌رسانی سوگواره به نشانی https://www.roytab.ir/sizdahmahrammoharam نسبت به ارسال آثار خود در بخش‌های مختلف اقدام و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه مرکزی به شماره تلفن ۰۶۶۳۳۲۱۴۷۳۳ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام
captcha