کد خبر: 4225580
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۲

گردهمایی «کودکان عاشورایی» در خرم‌آباد برگزار‌ می‌شود

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از برگزاری گردهمایی‌ «کودکان عاشورایی» همزمان با سوم ماه محرم در خرم‌آباد خبر داد.

رضا داوری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستانرضا داوری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) به معرفی برنامه‌های این کانون در ماه محرم پرداخت و گفت: روز سوم ماه محرم متعلق به حضرت رقیه(س) کودک خردسال امام حسین(ع) است که در این راستا سه‌شنبه، ۱۹ تیرماه گردهمایی «کودکان عاشورایی» برگزار می‌شود.

وی ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی در میان کودکان و نوجوانان و تبیین دستاورد‌های قیام حسینی برای آینده‌سازان را از اهداف برگزاری این گردهمایی مطرح کرد و افزود: این مراسم ساعت ۱۰ صبح با حضور کودکان و نوجوانان در مسجد جوادالائمه(ع) شهر خرم‌آباد برگزار می‌شود و شامل مداحی، دکلمه‌خوانی، شعرخوانی کودکان و نوجوانان است.

داوری با اشاره به اینکه ۱۸ تیرماه به‌نام روز ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است، ادامه داد: رونمایی کتاب «در گلوی ساعت شنی» سروده محسن حسینی با حضور نویسندگان، شاعران و علاقه‌مندان به ادبیات کودک و نوجوان امروز، 18 تیرماه در مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دورود انجام می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اشاره به اینکه برنامه‌های ماه محرم و صفر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «با یاد حسین تابستانت را بساز» در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: تلاش ما بر این است که در دو ماه محرم و صفر که مصادف با ایام تابستان است برنامه‌های اوقات فراغت و تابستانه کودکان و نوجوانان طوری برنامه‌ریزی شود که آنها با وقایع محرم، امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا آشنا شوند.

انتهای پیام
captcha