خانواده‌‌ها در ترویج فرهنگ نماز به فرزندان تلاش کنند
کد خبر: 4220909
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۶
استاندار لرستان:

خانواده‌‌ها در ترویج فرهنگ نماز به فرزندان تلاش کنند

ابوطالب شفقت با تأکید بر اینکه خانواده‌‌ها که منشأ اصلی و اولیه تربیت فرزندان هستند باید در راستای ترویج فرهنگ نماز تلاش بیشتری داشته باشند، گفت: حضور مدیران در نماز جماعت ادارات الزامی است و کم‌کاری در این زمینه قابل چشم‌پوشی نیست و در ارزیابی‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز لرستان با استانداربه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، ابوطالب شفقت، استاندار استان لرستان عصر دوشنبه، 21 خردادماه در دیدار با حجت‌الاسلام محمدجواد چراغی، دبیر ستاد اقامه نماز استان لرستان بر لزوم اجرای برنامه «شنبه‎های نمازی» در دستگاه‌های اجرایی استان با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه و مدیر ستاد اقامه نماز و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و گفت: این برنامه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز هر هفته روزهای شنبه به‌صورت مستمر انجام شود.

وی با بیان اینکه برای اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی استان باید حضور میدانی داشته باشیم، افزود: برای رفع مشکلات فرهنگی در حوزه نماز باید برنامه داشته باشیم و مصوبات شورای اقامه نماز به نحو احسن اجرا شود.

شفقت با تأکید بر اینکه خانواده‌‌ها که منشأ اصلی و اولیه تربیت فرزندان هستند باید در راستای ترویج فرهنگ نماز تلاش بیشتری داشته باشند، اظهار کرد: حضور مدیران در نماز جماعت ادارات الزامی است و کم‌کاری در این زمینه قابل چشم‌پوشی نیست و در ارزیابی‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه مدیران دستگاه اجرایی باید مکان مناسب و زیبایی را برای نمازخانه‌ در ادارات خود اختصاص دهند، تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی که مستندات سالانه خود را در سامانه سجاده بارگذاری نکردند، نامه‌ای تنظیم و به آن دستگاه‌ها ارسال شود و توضیحی در خصوص بارگذاری نکردن مستندات و شاخص‌های نماز و تفاهم‌نامه‌ها ارائه دهند.

حجت‌الاسلام محمدجواد چراغی، مدیر ستاد اقامه نماز لرستان نیز در این دیدار که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گزارشی در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در رابطه با برنامه‌های نمازی و فرهنگی را ارائه داد و افزود: رصد، ارزیابی و نظارت‌ بر اقامه نماز در راستای ارتقای نماز به‌ویژه در ادارات استان و مدارس از اهداف ستاد اقامه نماز است و به همین منظور برنامه‌های فرهنگی و ترویجی متنوعی اجرا می‌شود.

وی گفت: وضعیت اقامه نماز در ادارات و سازمان‌های دولتی نسبت به گذشته بهتر شده و فضا و امکانات لازم در اکثر ادارات برای اقامه نماز فراهم شده است اما هنوز در سطح جامعه با رسیدن به نقطه مطلوب برای اقامه نماز فاصله داریم.

انتهای پیام
captcha