کد خبر: 4218763
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

شهید جمهور مصداق عینی شعائر جمهوری اسلامی است

اعظم روانشاد گفت: اگر جمهوری اسلامی را یک مکتب بدانیم شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی الگوی یک فرزند صالح و مصداق عینی برای تمام شعائر جمهوری اسلامی است.

اعظم روانشاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، هفتم خردادماه، در گردهمایی سراسری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه لرستان که به یاد سید شهیدان خدمت در سینما کیو خرم‌آباد برگزار شد، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به‌مناسبت ضایعه جبران‌ناپذیر شهادت رئیس‌جمهور و همراهان گرانقدرشان گفت: شهید جمهور مفهومی ورای ترکیب کلماتی که ما به عنوان یک سمت اجتماعی - سیاسی تحت عنوان رئیس‌جمهور در ذهن داریم و به زبان می‌آوریم را در خود دارد.

وی با اشاره به اینکه «شهید جمهور» مصداق جمهوریت، مردم محوری، دموکراسی و شهید شدن و شهادت در راه مردم باوری است، بیان کرد: «شهید جمهور» تنها به معنای شهادت رئیس جمهور نیست؛ بلکه معنای ثانویه‌ای را در خود مستتر دارد و آن شهادت برای جمهوریت اسلامی و برای مردم است.

روانشاد با اشاره به اینکه شیوه مدیریت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی برای الگوبرداری نه تنها در ایران؛ بلکه در تمامی دنیا و برای همه تاریخ قابل بهره‌برداری است، افزود: شهید رئیسی برگ زرین تاریخ معاصر است و از فرزند صالح مکتب امام خمینی(ره) و رهرو معظم‌له جز این انتظار نمی‌رفت که شهید راه مردم باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی مردی از مردم، با مردم و برای مردم بود و مصداق بسیاری از مفاهیم است، افزود: آیت‌الله رئیسی، مصداق اسلامی بودن، جهادی بودن، جهاد تبیین، تبیین جهاد است که هر یک سویه‌های متفاوتی هستند که مصادیق آن را می‌توانیم در شیوه زیست، مدیریت و شهادتشان ببینیم.

وی اظهار کرد: معتقدم اگر جمهوری اسلامی را یک مکتب بدانیم؛ شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی الگوی یک فرزند صالح و مصداق عینی برای تمام شعائر جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام
captcha