کد خبر: 4218622
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان لرستان:

تواضع و فروتنی ویژگی‌ بارز شهید جمهور بود

حجت‌الاسلام هادی گراوند تواضع و فروتنی را ویژگی‌ بارز شهید جمهور دانست و گفت: شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی با خداوند معامله کرد و برای رضای خدا قدم برداشت.

حجت‌الاسلام هادی گراوند، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان لرستان، مراسم شب هفتم شهید جمهور و شهدای خدمت  با حضور اساتید، کارکنان و دانشجومعلمان شامگاه ششم خردادماه در جوار شهید گمنام دانشگاه فرهنگیان استان لرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام هادی گراوند، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان لرستان در این مراسم با تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و تیم همراه و بیان اینکه اولین ویژگی که باعث تقرب و کمال انسان می‌شود اهل تهذیب نفس بودن است، گفت: انسان تا از خودسازی را شروع نکند نمی‌تواند در جامعه اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه رسالت انبیای الهی این بوده که جامعه بشری را به سمت عبودیت و بندگی سوق بدهند و لازمه عبودیت و بندگی تهذیب نفس است چون ریشه تمام شرارت‌های عالم به تهذیب نفس بر می‌گردد، افزود: مقام شهدا غیرقابل وصف است، مجاهد شهید در راه خود اجر و مزدش بیشتر از کسی نیست که بستر و شرایط و قدرت بر گناه برایش فراهم شود اما به‌خاطر خداوند عفت بورزد.

گراوند با بیان اینکه از ویژگی‌های فردی شهید خدمت رئیس‌جمهور محبوب ایران اسلامی تهذیب نفس بود، اضافه کرد: تواضع و فروتنی شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و دیگر شهدای خدمت سبب شد به این جایگاه رفیع نائل شوند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان لرستان در پایان گفت: شهید رئیسی با خداوند معامله کرد و برای رضای خدا قدم برداشت.

انتهای پیام
captcha