کد خبر: 4218049
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۰

تشییع پیکر شهدای خدمت تجدیدپیمان با امامین انقلاب بود

امام جمعه خرم‌آباد گفت: شکوه حماسه ساز مردم تکریم، تقدیر و تجلیل برای فردی خدمتگزار و عهد و پیمان با امامین انقلاب اسلامی را در پی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، امروز چهارم خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلای این شهر برگزار شد، اظهار کرد: کشور یکشنبه عصر با خبر تأسف بار و نگران کننده فرود سخت بالگرد رئیس‌جمهور و همراهانش روبرو شد و صبح روز دوشنبه با خبر شهادت ایشان عزادار شدیم و تمام اماکن با اجتماع عظیم غرق در عزا و ماتم شد.

وی بیان کرد: شکوه حماسه ساز مردم تکریم، تقدیر و تجلیل برای فردی خدمتگزار و عهد و پیمان با امامین انقلاب اسلامی را در پی داشت.

شاهرخی ادامه داد: برای بیان شخصیت آیت‌الله شهید سید ابراهیم رئیسی روزها باید نوشت اما می‌توان گفت با تلاش خستگی ناپذیر و سفر به ۲۷ کشور با دستان خالی و بدون اتکا به بیگانگان کشور را اداره کرد.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: دولت سیزدهم خزانه خالی و ۱۵ هزار میلیارد ریال بدهی دولت قبل را بر دوش کشید اما یک روحانی با روحیه جهادی به گونه‌ای عمل کرد که رضایت خدا و مردم ایران اسلامی را به همراه داشت.

وی گفت: ایشان نه تنها نزد ملت ایران محبوب بود بلکه در میان کشورهای مخالف ایران هم محبوبیت داشت، آیت‌الله شهید سیدابراهیم رئیسی استراحت را بر خودش حرام کرد و پرچم عدالت را برافراشت.

شاهرخی اضافه کرد: ۴۷ سفر استانی در طول خدمت داشت و امام رضا(ع) در روز میلادش مزد خدمت ایشان را داد و ما با یک رئیس‌جمهور دهه ۶۰ روبرو شدیم.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: مبارزه با تبعیض، یار و یاور محرومان، دلداده مردم، مبارزه با فساد و عدالت طلبی از صفات بارز آیت‌الله رئیسی بود همچنین در این راستا امام جمعه تبریز را از دست دادیم که ایشان از شخصیت‌های والای نظام بود و به محرومان رسیدگی می‌کرد و رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان امام جمعه محبوب یادآوری کردند.

وی اظهار کرد: همچین سردار دیپلماسی نظام اسلامی و استاندار آذربایجان شرقی هم به مزد زحمات خود در راستای وفای به عهد به مردم رسیدند.

شاهرخی با اشاره به آغاز به کار مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان باید برای خدمتگزاری به مردم آماده باشند و همدلی و وحدت را برای اعتلای نظام پیشه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: مردم با انتخاب فرد اصلح به دنبال برقراری عدالت و مبارزه با فساد هستند و انتظار می‌رود نمایندگان استان برای برطرف کردن مشکلات و فراهم کردن زیرساخت‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام
captcha