خدمت به مردم جایگاه مهمی در گفتمان انقلاب اسلامی دارد
کد خبر: 4142777
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰
قاضی‌زاده هاشمی:

خدمت به مردم جایگاه مهمی در گفتمان انقلاب اسلامی دارد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه خدمت به مردم جایگاه مهمی در گفتمان انقلاب اسلامی ایران دارد، گفت: استان لرستان در بسیاری از شاخص‌ها نسبت به میانگین کشور عقب است و این نشان می‌دهد که استان نیازمند توجه بیشتر در شاخص‌های زیرساختی است.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشوربه گزارش ایکنا از لرستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، سیدامیرحسین قاضی‌زاده، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در جریان سفر دو روزه خود به استان لرستان عصر دوشنبه، یکم خردادماه در نشست با نخبگان تشکل‌های شاهد و ایثارگر استان لرستان که به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار شد، با بیان اینکه نخبگان، رهبران اجتماعی و مرجع فکری جامعه هستند، گفت: اگر نخبگان بخواهند تغییر ایجاد کنند این توانایی را دارند که جامعه را همراه خود کنند.

وی با بیان اینکه دولت‌ها بدون همراهی نخبگان و خواص و به تنهایی نمی‌توانند تغییرات اساسی و ماندگار در جامعه ایجاد کنند، افزود: خدمت به مردم از رهنمودهای مهم مقام معظم رهبری است و جایگاه مهمی در گفتمان انقلاب اسلامی ایران دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: متأسفانه استان لرستان در بسیاری از شاخص‌ها نسبت به میانگین کشور عقب است و این نشان می‌دهد که استان نیازمند توجه بیشتر در شاخص‌های زیرساختی است.

قاضی‌زاده‌هاشمی اضافه کرد: دولت‌ها اگر بخواهند یک اقتصاد پایدار و رو به رشد ایجاد کنند به‌صورت موقت با تزریق پول و سرمایه‌گذاری می‌توانند اقداماتی انجام بدهند اما حفظ و نگهداری این نوع اقتصاد، نیازمند توجه به رویکردهای نخبگانی دارد.

معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه مردمی‌سازی نیازمند رهبری و سازماندهی مردم توسط نخبگان و خواص جامعه است، افزود: در بحث جهاد تبیین نیز نقش نخبگان برای تبیین و توضیح در سطوح مختلف جامعه نیازمند همراهی و همسویی نخبگان است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: پیشانی نخبگان کشور، نخبگان ایثارگر هستند؛ زیرا نخبگان ایثارگر، هم‌خون با انقلاب اسلامی هستند و باورمندی و همراهی‌شان با گفتمان انقلاب اسلامی، بیشتر است.

قاضی‌زاده‌هاشمی ادامه داد: ایثارگری، مقطع زمانی خاصی ندارد؛ دشمن به‌صورت دائم در نبرد با ایران است؛ زیرا ایران اسلامی یک کشور مستقل و عزتمند است و دشمن نمی‌خواهد ایران، مستقل و قوی باشد.

معاون رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه دشمن در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی به‌صورت پیوسته در حال جنگ علیه کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: امروز دشمن فقط در یک محدوده یا مرز مشخص وجود ندارد بلکه در همه ابعاد زندگی وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه نهادینه‌ شدن فرهنگ خودباوری در جامعه نیازمند مشارکت بیشتر نخبگان به‌ویژه نخبگان ایثارگر در گفتمان‌سازی انقلابی است، تصریح کرد: فعالیت و کارهای فرهنگی باید مردم‌پایه و محله‌محور باشند و مدیریت این کارها باید برعهده نخبگان فرهنگی باشد.

معاون رئیس‌جمهور در خاتمه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای لرستانی، گفت: گلزار شهدا باید میعادگاه معنوی و عبادی مردم باشد.

انتهای پیام
captcha