کد خبر: 4117934
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱

نمایشگاه‌های «ایثار و مقاومت» در اردوهای دانشجویی لرستان برپا می‏‌شود

رئیس قرارگاه استانی شهید علم‌الهدی لرستان با تأکید بر برگزاری باشکوه اردوهای راهیان نور دانشجویی گفت: برپایی نمایشگاه‌های متنوع دینی، معنوی، فرهنگی و اجتماعی با موضوعات ایثار، مقاومت و شهادت از برنامه‌هایی است که در مکان‌های اردوهای راهیان‌نور اجرا می‌شود.

نشست برنامه ریزی اردوهای راهیان نور دانشجوییبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، در نشست برنامه‌ریزی رؤسا و نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی لرستان که شنبه، هشتم بهمن‌ماه، با حضور رؤسا و نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان و مدیران سازمان بسیج دانشجویی به ریاست علی نظری، رئیس قرارگاه استانی شهید علم‌الهدی لرستان برگزار شد، هر کدام از رؤسا و نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان، نظرات خود را درباره راهکارهای تقویت برنامه‌ریزی‌های اردوهای دانشجویی راهیان‌نور، بیان کردند.

همچنین مدیران سازمان بسیج دانشجویی استان لرستان، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را بر پایه بهره‌گیری از تجربیات اردوهای راهیان‌ نور سال‌های گذشته، بیان کردند تا امسال اردوهای دانشجویی راهیان‌نور، کیفی‌تر و بهتر از سال گذشته، برگزار شوند.

برای هر دانشگاه در استان نیز سهمیه‌ای از نظر تعداد دانشجویان اردوهای راهیان نور، تعریف شده است.

علی نظری، رئیس قرارگاه استانی شهید علم‌الهدی در این نشست اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها براساس تقویت هماهنگی، انسجام و همگرایی بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان به‌گونه‌ای پیش رود که اردوهای دانشجویی راهیان نور، باشکوه‌تر از سال‌های گذشته، برگزار شوند.

رئیس دانشگاه لرستان افزود: در اردوهای راهیان نور، دانشجویان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس می‌روند و از نزدیک در یک فضای معنوی، از مکان‌های مجاهدت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام، دیدن می‌کنند.

وی با بیان اینکه روایان، عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس را برای دانشجویان، تبیین و تشریح می‌کنند، اضافه کرد: انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت به نسل‌ جوان و دانشجو از اهداف مهم برگزاری اردوهای راهیان نور است که هر سال، اسفندماه برگزار می‌شوند.

نظری افزود: برپایی نمایشگاه‌های متنوع دینی، معنوی، فرهنگی و اجتماعی با موضوعات ایثار، مقاومت و شهادت، از دیگر برنامه‌هایی است که در مکان‌های اردوهای راهیان نور اجرا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha