کد خبر: 4104251
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶
تا پایان آذر؛

مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجویی در لرستان تمدید شد

ثبت‌نام طرح ملی ازدواج دانشجویی با عنوان «همسفر تا بهشت» که از ششم مهر در دانشگاه‌های لرستان آغاز شده است تا پایان آذرماه جاری تمدید شد.

ثبت‌نام ازدواج دانشجویی «​همسفر تا بهشت» در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، ثبت‌نام طرح ملی ازدواج دانشجویی با عنوان «همسفر تا بهشت» که از ششم مهرماه سال‌جاری در دانشگاه‌های لرستان آغاز شده است تا پایان آذرماه جاری تمدید شد.

زوجینی که حداقل یک نفر از آن‌ها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد آنان در فاصله زمانی یکم فروردین ۱۴۰۰ الی ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ باشد، مجوز ثبت‌نام خواهند داشت.

ملاک شرکت در طرح ملی «همسفر تا بهشت» دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در تاریخ رسمی عقد است. (نه دانشجو بودن در زمان ثبت‌نام) در مواردی که هر دو نفر زوجین، دانشجو باشند، لازم است فقط یکی از آنها به‌عنوان داوطلب اصلی در سامانه ثبت‏نام نماید.

به‌منظور قطعی‌شدن ثبت‌نام، زوجین دانشجو می‏بایست حداکثر تا دو هفته پس از ثبت‌نام ‌اولیه در سامانه، گام‌های بعدی تا نهایی‌شدن ثبت‌نام و انتخاب کاروان را طی نموده و تایید نهایی را از سامانه اخذ نمایند.

کلیه ‌هزینه‌های اسکان، پذیرایی و برنامه‌های فرهنگی آموزشی در مشهد مقدس به عهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌هاست(هزینه‌های رفت و آمد به مشهد مقدس و بالعکس به عهده زوجین است).

امکان ثبت‌نام دانشجویانی که ازدواج مجدد کرده‌اند وجود ندارد؛ در صورتی‌که هر دو نفر زوجین در سال‌های پیشین به جشن ازدواج دانشجویی اعزام نشده باشند در این‌صورت ستادهای استانی پس از تأیید این مورد، نسبت به نامه‌نگاری با ستاد مرکزی ازدواج دانشجویی (مفاد) اقدام نموده تا در صورت صلاحدید، اعزام این زوج و امکان ثبت‌نام آنان به صورت دستی میسر شود.

روند ثبت‌نام در سامانه به این صورت است که شماره تلفن همراه زوج | شماره تلفن همراه زوجه (باتوجه به تایید دو مرحله‌ای، شماره تلفن همراه بایستی به نام فرد ثبت‌نام‌کننده باشد)، تکمیل فرم ثبت‌نام، تصویر شناسنامه زوج | تصویر شناسنامه زوجه، تصویر کارت ملی زوج | تصویر کارت ملی زوجه، تصویر عقدنامه زوجین، تصویر کارت دانشجویی نیز الزامی است.

دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها حداکثر یک هفته پس از بارگذاری مدارک و تکمیل فرایند ثبت‌نام، نسبت به تائید یا عدم تائید ثبت‌نام در سامانه اقدام خواهند نمود، ویرایش اطلاعات ثبت‌نام فقط توسط داوطلب اصلی و صرفاً قبل از تأیید مدارک در سامانه میسر است.

آدرس لینک سامانه ثبت‌نام https://ezdevaj.nahad.ir/ اعلام شده است و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام (تأیید مدارک و قطعی شدن ثبت‌نام) مرحله بعد امکان انتخاب کاروان و اعزام به مشهدمقدس برای زوجین دانشجو طبق جدول زمان‌بندی کاروان‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

لغو و تغییر کاروان، فقط تا ۱۰ روز پیش از تاریخ تشرف انتخاب‌شده میسر بوده و پس از آن به هیچ وجه امکان‌پذیر نخواهد بود و در صورتی که زوجین دانشجو کاروانی را جهت تشرف انتخاب کرده و در آن تاریخ به هر دلیلی امکان تشرف به مشهد مقدس میسر نگردد، امکان انتخاب کاروان مجدد امکان‌پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha