کد خبر: 4088915
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱

اختتامیه یازدهمین دوره سوگواره «مَحرم مُحرم» در لرستان برگزار شد

یازدهمین دوره سوگواره «مَحرم مُحرم» امروز، 9 مهرماه با حضور جمعی از مسئولان در سالن همایش‌های حوزه هنری لرستان برگزار شد.

امین آزادبخت، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، امین آزادبخت، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی لرستان، امروز، نهم مهر در اختتامیه یازدهمین دوره سوگواره «مَحرم مُحرم» که در سالن همایش‌های حوزه هنری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: آیین‌های عزاداری سید و سالار شهیدان در لرستان منحصر به‌فرد است و ضرورت دارد این آیین‌ها در قالب‌های مختلف هنری ثبت شود.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان و رسانه‌ها از ظرفیت آیین‌های عزاداری لرستان برای تولید محتوا استفاده و مسئولان در راستای ثبت جهانی این آیین‌ها تلاش کنند، گفت: یازدهمین دوره سوگواره «مَحرم مُحرم» در پنج بخش برگزار و ۶۰۰ اثر به دبیرخانه واصل شد.

آزادبخت با اشاره به اینکه ستاد اقامه نماز، بنیاد فرهنگی امام مهدی(عج)، اداره‌کل تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صمت استان لرستان در برگزاری این جشنواره مشارکت داشتند، ادامه داد: امسال برای اولین‌ بار سوگواره «مَحرم مُحرم» در سطح ملی برگزار شد و برگزیدگان از استان‌های مختلف کشور هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha