کد خبر: 4088511
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱

بیمه سلامت لرستان ۹۰ درصد هزینه درمانی زوج‌های نابارور را تامین می‌کند

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۶ هزار زوج نابارور این استان از خدمات درمان نازایی بیمه سلامت بهره‌مند هستند و این سازمان تا ۹۰ درصد هزینه‌های آنان را تامین می‌کند.

شاهدخت فتحی بیرانوند، مدیرکل بیمه سلامت لرستانشاهدخت فتحی بیرانوند، مدیرکل بیمه سلامت لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان اظهارکرد: حدود سه هزار و ۴۲۸ نفر با نازایی اولیه و ۲ هزار ۵۶۱ نفر با نازایی ثانویه در سطح استان وجود دارد.

وی ادامه داد: تمامی زوج‌های نابارور تا پایان سن ۴۹ سالگی از دریافت خدمات درمان ناباروری در همه بخش‌ها اعم از ویزیت، دارو، تجهیزات، آزمایش‌ها، تصویربرداری و خدمات تخصصی تا سه دوره با پوشش  ۹۰ درصدی سازمان بیمه سلامت برخوردار خواهند شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه در بررسی‌های اولیه مشخص شد بیشترین زوجین به دلیل عدم تمکن مالی، نتوانسته‌اند از خدمات درمان ناباروری استفاده کنند، ادامه داد: در این زمینه چند مورد از خدمات ناباروری از جمله آی یو اف،آی یو آی و میکرواینجکشن تحت پوشش قرار گرفته و در این زمینه با جهاد دانشگاهی استان و بیمارستان شفا خرم‌آباد جهت ارائه خدمات ناباروری قراردادی منعقد شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان تحت پوشش قراردادن هزینه‌های زوج‌های نابارور را یکی از راهکارهای تحقق قانون افزایش جمعیت دانست و گفت: بیمه شدگان روستایی و صندوق همگانی که به صورت رایگان تحت پوشش قرار دارند نیازی نیست از طریق نظام ارجاع برای استفاده از خدمات ناباروری مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha