کد خبر: 4077832
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۴

هم‌افزایی بیشتر رسانه‌ها در انعکاس فعالیت‌های دولت

استاندار لرستان بر اهمیت اطلاع‌رسانی خدمات دولت و لزوم ایجاد ارتباط میان مردم و مسئولان با کمک اصحاب رسانه تأکید کرد و گفت: انعکاس فعالیت‌های دولت مستلزم هم‌افزایی بیشتر رسانه‌ها و خبرنگاران است.

فرهاد زیویار، استاندار لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، فرهاد زیویار، استاندار لرستان، امروز، ۲۲ مرداد در جلسه شورای اطلاع‌رسانی لرستان ضمن تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: تقارن سالروز خبرنگار با روز عاشورا را مایه برکت می‌دانیم و بی‌شک خبرنگاری حرفه‌ای اعتقادی و همراه با دغدغه‌های مردم است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاری شغلی خاص و دارای مسئولیت زیاد است، افزود: خبرنگاران به‌عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان، با انعکاس نقطه‌نظرات مردم می‌توانند جهت‌های مناسبی برای مسئولان مشخص کنند.
 
زیویار همراهی، همدلی و همدردی با مردم و انعکاس مشکلات واقعی را کار بسیار مهم خبرنگاران دانست و افزود: کار خبرنگار فقط نوشتن خبر نیست، نوشتن خبر با احساس مسئولیت همراه است که این موضوع وظیفه خبرنگار را سنگین‌تر می‌کند.
 
استاندار لرستان با تأکید بر لزوم هم‌افزایی بیشتر خبرنگاران در انعکاس اخبار دولت، افزود: خلاق بودن، داشتن علم و دانش، تجربه، جسارت و شجاعت، تعهد را از جمله ویژگی‌های بارز خبرنگاران است.

وی با بیان اینکه برنامه کلنگ‌زنی پروژه جدید در دستور کار دولت سیزدهم قرار ندارد و هدف تلاش برای به نتیجه رساندن پروژه‌های نیمه تمام استان است، تصریح کرد: بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌ متوقف و تعطیل شده در سطح استان وجود دارد که باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و تمرکز بر تکمیل آنها باشد.
 
استاندار لرستان با تأکید بر اینکه در سیل مردادماه بیش از ۷۰ درصد به شهر الیگودرز خسارت وارد شده و این خسارات بیشتر در بخش زیرساخت‌های اقتصادی بوده است که گزارش‌های آن در اختیار مدیریت بحران کشور قرار گرفته است و در این چند روز ۳۰ میلیارد تومان برای تعمیر تجهیزات اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جدید به بیمارستان نیایش خرم آباد تعلق گرفته و برای تکمیل این پروژه ۲۷۰ میلیارد تومان دیگر از محل ماده ۵۶ اختصاص خواهد یافت کمااینکه موانع بیمارستان رازی کوهدشت و محور چهارخطه پلدختر به خرم‌آباد برطرف شده و ارقام مورد نیاز در اختیار این پروژه‌ها قرار خواهد گرفت.
 
وی با بیان اینکه تاکنون حدود یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب بند الف تبصره ۱۸ به لرستان اختصاص یافته و دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب مابقی اعتبارات تلاش بیشتری داشته و پیگیری کنند، گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و به تبع آن کمبود منابع آبی، تکمیل سد معشوره به عنوان یک ضرورت برای وزارت نیرو محرز شده و این سد جزو پروژه‌های مصوب تهاتر نفتی قرار گرفته که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تکمیل آن ضروری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha