کد خبر: 4077014
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸

کاهش ۳۰ درصدی موالید در لرستان

مدیرکل ثبت احوال لرستان با بیان اینکه بیشترین موالید ثبت شده لرستان در سال گذشته در رومشکان، دلفان و خرم‌آباد بوده و الیگودرز، ازنا و چگنی به لحاظ میانگین استانی ضعیف هستند، گفت: از سال ۹۵ تاکنون ۳۰ درصد موالید در استان کم شده یعنی تقریباً از ۳۵ هزار موالید در این سال هم‌اکنون به ۲۵ هزار موالید رسیدیم.

فریبرز امیری پریان، مدیرکل ثبت احوال لرستانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ثبت احوال لرستان، فریبرز امیری پریان، مدیرکل ثبت احوال لرستان امروز، ۱۸ مرداد در تشریح وقایع حیاتی در لرستان با بیان اینکه نرخ طلاق در لرستان در سال گذشته ۲.۴ به ازای هر هزار نفر بوده است و حائز رتبه ۱۶ کشوری هستیم، گفت: بیشترین طلاق در خرم‌آباد، بروجرد و دورود و کمترین در سلسله و پلدختر ثبت شده است.

وی افزود: این درحالی است که به لحاظ ازدواج رتبه هشتم کشوری را داریم و به ازای هر هزار نفر جمعیت هشت مورد ازدواج ثبت شده و این در حالی است که میانگین کشوری به لحاظ هر هزار نفر جمعیت نرخ ازدواج ۶.۹ است.

امیری پریان با بیان اینکه بیشترین ازدواج در شهرستان‌های کوهدشت، دلفان و دورود و کمترین ازدواج در سلسله و پلدختر ثبت شده است، اضافه کرد: نرخ رشد جمعیت در لرستان بسیار ضعیف بوده و ۷۴ صدم گزارش شده و حائز رتبه ۱۵ کشوری هستیم و میانگین کشوری در این مورد ۶۹ صدم است که رشدی ضعیف و نگران کننده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان در خصوص موالید ثبت شده سال گذشته در لرستان، گفت: به ازای هر هزار نفر جمعیت لرستان ۱۳.۷ ولادت را ثبت کردیم و حائز رتبه ۱۵ کشور هستیم و میانگین این رقم در کشور ۱۳.۶ است.

امیری با بیان اینکه بیشترین موالید ثبت شده لرستان در سال گذشته در رومشکان، دلفان و خرم‌آباد بوده و الیگودرز، ازنا و چگنی به لحاظ میانگین استانی ضعیف هستند، افزود: از سال ۹۵ تاکنون ۳۰ درصد موالید در استان کم شده یعنی تقریباً از ۳۵ هزار موالید در این سال هم‌اکنون به ۲۵ هزار موالید رسیدیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha