کد خبر: 4068442
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱

ترجمه دو کتاب به فارسی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان

دو کتاب با عنوان «مقدمه‌ای بر روانشناسی شناختی کاربردی» و «روانشناسی مثبت در حوزه‌های بالینی(پژوهش و عمل)» به تازگی توسط فضل‌اله میردریکوند، رئیس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه لرستان به زبان فارسی ترجمه شد.

فضل‌اله میردریکوند رئیس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه لرستان به گزارش ایکنا از لرستان، دو کتاب با عنوان «مقدمه‌ای بر روانشناسی شناختی کاربردی» نوشته‌ دیوید گروم، میتچل دبلیو، آیزنگ و «روانشناسی مثبت در حوزه‌های بالینی(پژوهش و عمل)» نوشته‌ «چیارا روینی» به تازگی توسط فضل‌اله میردریکوند رئیس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه لرستان به زبان فارسی ترجمه شد.

میردریکوند، در آیین رونمایی از این دو کتاب که یک‎شنبه، 12 تیرماه برگزار شد، در رابطه با ترجمه این کتاب‌ها، گفت: هر دو کتاب ترجمه شده از جمله کتاب‌های جدید و کاربردی هستند؛ به‌ویژه در مشاغل مختلف برای جلوگیری خطاهای شناختی، کاربرد دارند.

رئیس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه لرستان اضافه کرد: مشاغل مختلف به ‌ویژه مشاغل حساس همچون خلبانی، شناخت مجرمان و ... بایستی از خطاهای شناختی پرهیز کرد؛ به‌ ویژه کتاب روانشناسی شناختی کاربردی، کمک فراوانی به این‌گونه مشاغل برای کاهش آسیب‌های شناختی می‌کند.

میردریکوند ادامه داد: رویکرد کتاب روانشناسی شناختی کاربردی، آن است که به همه‌ افراد در مشاغل مختلف، کمک کند تا بهره‌وری کاری خود را ارتقا داده و در نتیجه، زندگی بهتری داشته باشند؛ پس، محتوای کتاب، کاملاً محتوایی کاربردی است.

وی با بیان اینکه در کتاب مذکور، مباحث کاربردی همچون راهکارهای ارتقای قدرت و توانایی حافظه برای مشاغل مختلف وجود دارد؛ به همین علت، کتاب، یک کتاب مفید و کاربردی است، اضافه کرد: در کتاب روانشناسی مثبت در حوزه‌های بالینی نیز مباحث جدیدی مطرح شده است؛ مباحثی همچون معنویت، مذهب، مسئولیت‌پذیری افراد، ارتباطات اجتماعی، دوستی، شفقت، شکوفایی و کمال، انسانیت، روابط انسانی، قدردانی و شکرگزاری نسبت به داشته‌ها و بسیاری از مسائل مثبت، مطرح شده است.

عضو هیئت علمی گروه آموزشی روانشناسی دانشگاه لرستان افزود: در این کتاب، روی این نکته تأکید شده است که افراد باید جنبه‌های مثبت زندگی‌شان را تقویت کنند؛ زیرا تقویت این جنبه‌ها، خود به خود، باعث کاهش بیماری‌ها و ناهنجاری‌های روانی و حتی کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز می‌شود.

میردریکوند، ادامه داد: یکی از مباحث مهم کتاب روانشناسی مثبت در حوزه‌‌های بالینی، این است که هر چه‌قدر فرد بتواند جنبه‌های مثبت زندگی خویش را شکوفا کند سطح سلامت روانی خود را هم ارتقا می‌دهد.

رئیس مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه لرستان با بیان اینکه از مجموعه‌ تیم مدیریتی فعلی دانشگاه لرستان و اداره چاپ و نشر دانشگاه، نهایت سپاس را دارم که به بنده کمک کردند تا این دو کتاب کاربردی، به مرحله‌ چاپ برسند، تصریح کرد: این دو کتاب، علاوه بر کاربرد در مباحث درسی دانشجویان برای افراد و مشاغل جامعه، قابلیت استفاده برای پیشگیری از خطاهای شناختی و بیماری‌های روانی دارند؛ هدف اصلی، پیشگیری از ناهنجاری‌های روانی و ارتقای سلامت روانی جامعه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha