کد خبر: 4068194
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶

جلوه‌های زیبای شهدا با زبان هنر به تصویر کشیده شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با بیان اینکه باید با بهره‌مندی از ظرفیت هنر جلوه‌های زیبای شهدا را به تصویر کشید، گفت: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر کارها از نظر هنری با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، و می‎طلبد با بهره‌مندی از این ظرفیت زندگی‌نامه، مصاحبه و وصیت‌نامه شهدا را در قالب هنر بیان کنیم.

حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در نشست هم‌اندیشی شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان لرستان که عصر شنبه، 11 تیر برگزار شد، با بیان اینکه هدف و اولویت کار ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: از ظرفیت دستگاه‌هایی همچون تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، حوزه هنری، دانشگاه لرستان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و دیگر نهادها در ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت باید استفاده شود.

وی به همکاری با اداره‌‌کل تبلیغات اسلامی اشاره کرد و افزود: از ظرفیت مبلغان و روحانیان در همه روستاها و مناطق و مسئولان مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده خواهد شد.

هاشمی به ظرفیت حوزه هنری در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و با بیان اینکه باید با بهره‌مندی از این ظرفیت جلوه‌های زیبای شهدا را به تصویر کشید، اضافه کرد: انجام کارهایی همچون تهیه کتاب، فلیم و کلیپ از شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در راستای برگزاری کنگره ملی شش هزار و 544 شهید لرستان انجام شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با تأکید بر ضرورت انجام کار فرهنگی در حوزه درمان، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح پایش سلامت انتظار می‌رود از ظرفیت گروه پزشکی جهادی استان در زمینه رسیدگی به وضعیت جانبازان استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه از ظرفیت دانشگاه لرستان و اساتید نیز می‌توان در طراحی سایت، تألیف کتاب و فیلم‌نامه‌نویسی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود، گفت: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر کارها از نظر هنری با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، و می‎طلبد با بهره‌مندی از این ظرفیت زندگی‌نامه، مصاحبه و وصیت‌نامه شهدا را در قالب هنر بیان کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان به نقش آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: از آموزش و پرورش انتظار داریم تا زمان برگزاری کنگره ملی شش هزار و 544 شهید لرستان، یادواره شهدای معلم و کنگره شهدای دانش‌آموز به‌ویژه 68 شهید دانش‌آموز بروجرد را برگزار کند.

هاشمی بر ضرورت تقویت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در 42 مدرسه شاهد استان لرستان تأکید کرد و افزود: ما هرکاری که در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم برای خودمان بوده چراکه شهدا به کار ما نیاز ندارند و آنها خودشان تابلوی تبلیغی هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha