کد خبر: 4060202
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷

نماینده ولی‎فقیه در لرستان با بیان اینکه برخی از علمای لرستان، چهره‌های بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای هستند، گفت: در خصوص نقش علمای لرستان در پیروزی و طول عمر انقلاب کتاب‌های بسیاری نوشته شده است اما همچنان ظرفیت نوشتن و معرفی، وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‎فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‎فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‎آباد امروز، هفتم خرداد در آیین نکوداشت روحانی مبارز و انقلابی حجت‌الاسلام والمسلمین زنده‌یاد محمدمهدی روشن که در تالار شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‎آباد برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص نقش علمای لرستان در پیروزی و طول عمر انقلاب کتاب‌های بسیاری نوشته شده است اما همچنان ظرفیت نوشتن و معرفی، وجود دارد.

وی گفت: برخی از علمای لرستان، چهره‌های بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای هستند که سرآمد آنها آیت‌الله بروجردی است و دیگر علمای بزرگ این استان در سایه نام این بزرگوار قرار دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: باید تلاش کنیم نسل کنونی و آینده را با این میراث ماندگار آشنا کنیم چراکه لرستان در عرصه‌های مختلف از چنین شخصیت‌هایی برخوردار بوده است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه لرستان ۵۴ شهید روحانی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: در قرن اخیر علمای بزرگ این استان نقش‌آفرینی کردند و مبارزات مردم این دیار با سلسله قاجار، پهلوی اول و دوم، تبعید سادات و تبعید عشایر و طوایف غیور از اقدامات شاخص است.

شاهرخی تبعید و حضور در جبهه‌های نور علیه ظلمت را از صفات بارز حجت‌الاسلام والمسلمین روشن برشمرد و اضافه کرد: برخی افراد حاضر در این نکوداشت به‌عنوان افراد تبعید شده در زمان‌های مختلف، خود یک تاریخ زنده هستند که باید در این خصوص نوشته شود.

یادآور می‏‎شود، در بخشی از این مراسم از کتاب «روزهای روشن» شامل زندگی‌نامه و خاطرات حاج محمدمهدی روشن، «لاله‌های آشنا» شامل خاطرات زنده‌یاد حاج روشن از رفقای شهید، «حج روشن» شامل خاطرات کوتاه حج حاج محمدمهدی روشن، «خاطرات روشن» شامل خاطراتی از حجت‌الاسلام محمدمهدی روشن پیرامون انقلاب، شهدا، علما، «راه روشن» یادنامه روحانی مبارز حجت‌الاسلام حاج محمدمهدی روشن به کوشش حجت‌الاسلام مصطفی تیموری رونمایی و از خانواده حجت‌الاسلام محمدمهدی روشن تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: