کد خبر: 4058443
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲

استان لرستان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، 54 شهید روحانی شامل یک زن و 53 مرد را تقدیم انقلاب کرده است.

لرستان 54 شهید روحانی را تقدیم انقلاب کرده استبه گزارش ایکنا از لرستان، حضور گسترده و تأثیرگذار روحانیان در میدان‌های جهاد و مبارزه به‌ویژه در هشت سال دفاع مقدس ستودنی است.

بزرگ‌مردانی که در دوران جبهه و جنگ علاوه بر نقش هدایت‌گری و روشنگری در خط مقدم جنگیدند و به مقام رفیع شهادت رسیدند.

به همین منظور و با هدف بازخوانی نقش روحانیت در عرصه‌های مختلف به‌ویژه هشت سال دفاع مقدس، کنگره شهدای روحانی، چهارم خردادماه امسال در قم برگزار می‌شود که در این راستا یکی از برنامه‌های ستاد کنگره شهدای روحانی در لرستان نیز برگزاری یادواره شهدای روحانی و دیدار با خانواده‌های معظم شهیدان روحانی است و در طول هفته مسئولان لرستان با تعدادی از خانواده‌های شهدای روحانی دیدار می‎کنند.

استان لرستان در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس 54 شهید روحانی شامل یک زن و 53 مرد را تقدیم انقلاب کرده است که از شهدای روحانی شهرستان خرم‎آباد می‎توان از سیدفخرالدین رحیمی، سیدنورالدین رحیمی، محمد کشوری، عبدالحسین مبشر، علی‌عباس حسین‌پور، روح‌الله کمالوند، علی گودرزی، مهران علیخانی، محمدتقی روحانی شاهیوند، میرمحمد جهانگیری، محمدعلی شرفی، اسماعیل عرفانی‌زاده، شهیده افتخار عباسی‌فرد نام برد.

از شهدای روحانی بروجرد نیز می‎توان از آیت‌الله مرتضی بروجردی، محمدحسن شریف‌طبع(قنوتی)، جهانبخش گودرزی، عین‌الله ذلقی، حجت‌الله پارسا، علی شریفی، یعقوب نظام‌الاسلامی، داود صارمی، حمیدرضا نهاوندی، احمد روستایی، محمد بروجردی، مجتبی مسعودیان، محمد توکلی نام برد.

شهرستان الیگودرز نیز شهیدان روحانی عبدالرضا عبداللهی‌الیگودرزی، سیدروح‌الله موسوی، رحمان حیدری، سیدحسین موسویان را تقدیم کرده است.

از شهدای روحانی نورآباد نیز می‎توان از علی مرادیان، محمد فتحی‌موسوی، مسعود امیدیان، سعید شهبازی و از شهدای روحانی کوهدشت نیز می‎توان از علی‌نجات سوری، اسماعیل هادیان، مجتبی آدینه‌وند، محمدعلیم عباسی‌گراوند و از شهدای روحانی الشتر نیز می‎توان از صحبت‌الله رضایی، عبدالوهاب فتح‌اللهی، محمدکریم دکامی، علیرضا قاسم‌پور نام برد.

شهرستان ازنا نیز آیت‌الله محمدحسین صادقی، حاجی کاظم، محمدولی بیات، سیدمحمد موسوی، عبدالله بیات، ابوالقاسم رمضانی، علی صادقی، سیدمحمود میرنظامی و شهرستان دورود نیز سیدابوالقاسم میرنظامی، محمدعلی پیامنی و مصطفی انصاری را تقدیم انقلاب کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: