کد خبر: 4058080
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
توسط دانشگاه آزاد بروجرد؛

رئیس دانشگاه آزاد بروجرد از طراحی المان شهدای دانش‌آموز بروجرد خبر داد و گفت: این المان با همکاری شهرداری در یکی از میادین شهر بروجرد نصب می‌شود.

شورای فرهنگ عمومی بروجردبه گزارش ایکنا از لرستان، نود و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد امروز، ۲۸ اردیبهشت با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی در بیت امام جمعه برگزار شد.

این جلسه با سه دستور برگزاری کنگره ملی ۶۸ شهید دانش‌آموز، تجلیل از قاریان مراسم جزءخوانی ماه مبارک رمضان و اعزام منتخبان قرعه کشی مراسم جزءخوانی ماه مبارک رمضان به مشهد مقدس آغاز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی، امام‌جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد در این جلسه، گفت: امسال در نظر داریم کنگره ملی ۶۸ شهید دانش‌آموز را با کیفیت بالا برگزار کنیم لذا کار تحقیقاتی و علمی آن را دانشگاه آیت‌الله بروجردی و دانشگاه آزاد اسلامی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه این کنگره را باید با جدیت و سرعت بیشتر پیگیری کنیم تا از نظر زمانی مشکلی پیش نیاید و کارها سر وقت مقرر انجام شود، اضافه کرد: در مورد تجلیل از قاریان و اعزام منتخبان مراسم جزءخوانی قرآن به مشهد مقدس که حدود ۹۰ نفر هستند، نیاز به همکاری سایر نهادها است.

در ادامه این جلسه مجید منعمی، فرماندار بروجرد نیز گفت: برگزاری کنگره ۶۸ کودک شهید دانش‌آموز یک مسئله ملی و مربوط به نظام است که باید از توان ملی برای برگزاری آن استفاده شود.

وی افزود: از هم اکنون همه دستگاه‌های مرتبط باید همکاری کنند و مصوب شود که مأموریت هر کس مشخص باشد تا کار پیشرفت داشته باشد.

احسان یاوری، رئیس دانشگاه آیت‌الله بروجردی نیز با بیان اینکه ما هرچه در توان داریم برای بزرگداشت شهدا انجام می‌دهیم، گفت: شهادت ۶۸ کودک شهید دانش‌آموز سند مقاومت و ایستادگی بروجرد در برابر دشمنان است و برای برگزاری  این کنگره، کمیته علمی را در قالب یک کار پژوهشی تشکیل داده‌ایم و تا اواخر تابستان تمامی مستندات این واقعه را جمع ‌آوری می‌کنیم تا به صورت یک کار علمی – پژوهشی ارائه شود.

معظمی، رئیس دانشگاه آزاد بروجرد نیز گفت: طراحی المان برای شهدای دانش‌آموز بروجرد را انجام می‌دهیم تا با همکاری شهرداری در یکی از میادین شهر نصب گردد.

در خصوص کنگره ملی ۶۸ شهید دانش‌آموز روسای دانشگاه‌های مذکور آمادگی خود را جهت برگزاری با شکوه این مراسم اعلام نمودند و گزارشی از فعالیت‌هایی که تاکنون در این خصوص انجام شده را ارائه کردند.

در مورد اسکان زائران مشهد مقدس نیز عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی قول مساعد همکاری داد و در ادامه سایر اعضای شورای فرهنگ عمومی در خصوص دستورات جلسه نظرات خود را بیان نمودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: