کد خبر: 4030546
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲

استاندار لرستان ۲۲ بهمن را یوم‌الله حقیقی و ایستگاه تاریخی در تاریخ تحولات کشور دانست و گفت: یکی از الگوسازی‌های انقلاب تبیین درست جایگاه و ادبیات شهید است.

فرهاد زیویار، استاندار لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، فرهاد زیویار، استاندار لرستان، عصر شنبه، دوم بهمن‌ماه در جلسه ستاد دهه فجر استان لرستان در سخنانی انقلاب اسلامی ایران را انفجار نور به معنای واقعی کلمه دانست و اظهار کرد: ۲۲ بهمن یوم‌الله حقیقی و ایستگاه تاریخی در تاریخ تحولات کشور است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوران قبل از خود نیست، ادامه داد: در برنامه‌های دهه فجر باید تمام ظرفیت‌ها در کنار هم قرار گیرد تا بتوانیم در مقابل هجمه‌های رسانه‌ای دشمنان مقاومت کنیم.

زیویار با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران معجزه‌ای بود که به رهبری و هدایت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رقم خورد، ۲۲ بهمن را نقطه عطفی دانست که پاشنه تاریخ این مرز و بوم را تغییر داد و گفت: انقلاب اسلامی ایران حرکتی بود که با رهبری امام راحل(ره) به پیروزی رسید کمااینکه بنیانگذار انقلاب عنصری از باطن خود مردم بود و به چنان مقامی رسیده بود که جایگاه نائب امام معصوم را پیدا کرده بود.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران مستقل از زور، شمشیر و تفنگ بود، افزود: انقلاب اسلامی ایران آن‌قدر اهمیت دارد که کتاب‌هایی که راجع به انقلاب خارج از کشور به نگارش درآمده کمتر از کتاب‌های داخلی نیست.

زیویار با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن ظرفیتی است که باید از آن به نحو احسن استفاده کنیم و بدانیم کجا بوده و الان کجا هستیم، اضافه کرد: برنامه‌های دهه فجر برنامه‌های مقطعی نیست بلکه فرصتی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وی یکی از الگوسازی‌های انقلاب را تبیبن جایگاه و ادبیات شهید دانست و گفت: دستگاه‌های اداری علاوه بر برگزاری برنامه‌ها برای مخاطبان خاص خود به تبیبن جایگاه انقلاب برای کل جامعه بپردازند.

استاندار لرستان دهه فجر را فرصتی برای تبیین نقاط قوت و برنامه‌ریزی برای برطرف شدن نقاط ضعف دانست و ادامه داد: انقلاب ما در دنیا منحصر به‌فرد است که هیچ کشور خارجی پشت آن نبود کمااینکه انقلاب‌ها معمولاً با دخالت یک یا چند کشور خارجی صورت می‌گیرد.

زیویار گفت: برنامه‌های دهه فجر باید متفاوت با سال‌های قبل باشد و دستگاه‌ها موظف به همکاری با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان برای باشکوه برگزار شدن برنامه‌های دهه فجر هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: