کد خبر: 3988125
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
استاندار لرستان با اشاره به شیب تند کرونا در لرستان، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی درلرستان به زیر ۳۰ درصد رسیده است.

شیب تند کرونا در لرستان /  رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر ۳۰ درصد رسیده استبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که شامگاه دوشنبه، ۱۱ مرداد در استانداری برگزار شد، گفت: روند ابتلا به بیماری کرونا روند بسیار تندی است و اگر رعایت نکنیم با مشکلات و محدودیت‌های جدی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان لرستان بسیار کم و به زیر ۳۰ درصد رسیده است در صورت ادامه این روند در هفته‌های آتی شاهد مرگ خیلی از هم‌استانی‎ها خواهیم بود و مشکلات بسیاری برای سیستم بیمارستانی و بخش درمان ایجاد خواهد شد.

استاندار لرستان اضافه کرد: به همین دلیل به مدت سه روز نسبت به ارزیابی و تاکید بر رعایت پروتکل‌ها در همه اماکن خاص مانند پاساژها، دفاتر خدمات و پیشخوان دولت، مراکز پلیس ۱۰+، باشگاه‌های ورزشی، رستوران‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی، تالار‌ها و سایر جا‌های پرخطری که وجود دارد به‎شدت نظارت کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به احتمال تعطیلی در مناطق قرمز توسط دولت، اظهار کرد: اگر طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا تعطیلی عمومی اعلام شود ما تابع تصمیمات کشور هستیم و اگر این کمیته استانی که قرار است چند روز اجرای پروتکل‌ها را بررسی کند به این جمع‌بندی برسد که با روش‌های عادی پروتکل‌ها رعایت نمی‌شوند ما مستقل از این، خودمان به سمت تعطیلی خواهیم رفت.

خادمی با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های استان، گفت: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا به‌شدت در حال افزایش است تعداد فوتی‌ها به ۴ تا ۵ نفر در روز رسیده و آمار بستری‌ها هم خیلی بالا است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: