کد خبر: 3971642
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته ۲۹۲ نفر دیگر به آمار بیماران کرونایی‌های لرستان اضافه شده است، گفت: ۷۵۷ بیمار مشکوک و بد حال کرونایی در مراکز درمانی لرستان بستری هستند.

۷۵۷ بیمار مشکوک و بدحال کرونایی در مراکز درمانی لرستان بستری هستندبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، مریم کوشکی، دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، ۲۵ اردیبهشت در تشریح وضعیت کرونا در لرستان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته چهار لرستانی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند، گفت: در شبانه‌روز گذشته ۲۹۲ نفر دیگر به آمار بیماران کرونایی‌های لرستان اضافه شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱۲ هزار و ۴۰۵ نفر در لرستان به کرونا مبتلا شده‌اند، افزود: آمار قربانیان کرونا در لرستان به هزار و ۷۹۲ نفر رسیده است.

کوشکی با یادآوری اینکه تاکنون از ۳۴۶ هزار و ۶۳۳ لرستانی تست کرونا گرفته شده است، ادامه داد: ۷۵۷ بیمار مشکوک و بد حال کرونایی در مراکز درمانی لرستان بستری هستند.

لرستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

همچنین، احمدحسین فتایی، مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان امروز، ۲۵ اردیبهشت، گفت: بنا بر آخرین اعلام وضعیت صورت گرفته توسط معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و درمان، شهرستان‌های چگنی و رومشگان در وضعیت زرد و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند.

وی با تأکید بر این نکته که وضعیت موجود بسیار شکننده خواهد بود، تصریح کرد: ضمن تشکر از همراهی و همدلی تمامی اقشار استان به‌ ویژه اصناف و کسبه و تلاش خستگی‌ناپذیر کادر درمان، اصحاب محترم رسانه و صداوسیمای استان، لازم است پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد تا شاهد بازگشت استان به وضعیت پرخطر و قرمز نباشیم.

فتایی ادامه داد: وضعیت فعالیت گروه‌های شغلی در شهرستان‌های استان بنا بر مصوبه ستاد ملی برای گروه‌های یک تا چهار  اجرا می‌شود و از تمامی مردم شریف استان می‌خواهیم از برگزاری و حضور در تجمعات گسترده از جمله آرامستان‌ها و مراسمات شادی و عروسی پرهیز کنند.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در پایان گفت: ترددهای غیرضروری شهری و بین‌شهری یکی دیگر از دلایل افزایش زمینه شیوع ویروس کرونا است که لازم است بیش از گذشته کاهش یابد و نظارت‌های دقیق در این خصوص صورت خواهد گرفت. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: