کد خبر: 3927530
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
نماینده ولی‎فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که لرستان تنها استان صددرصد شیعه‌نشین کشور است، اظهار کرد: فرقه‌های منحرف در سطح استان به‌صورت برنامه‌ریزی شده ورود کرده‌اند.

امامبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد عصر دوشنبه،  ۱۴ مهر در دیدار با روح‌الامینی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی کشور و رئیس گروه عمران املاک و مستغلات سازمان تبلیغات اسلامی کشور که در خرم‎آباد انجام گرفت، با بیان این‌که اسلام دین کاملی است که در شرایط مختلف برنامه‌های مختلف دارد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده است و در دفاع مقدس نیز کربلای ۴ زمینه‌ساز پیروزی کربلای ۵ شده است در همین راستا در زمینه‌های فرهنگی و اقتصادی نیز باید این‌گونه عمل کنیم.

وی به سابقه فرهنگی و انقلابی لرستان اشاره کرد و افزود: استان لرستان از گذشته تاکنون خاستگاه علما، فقها و اندیشمندان بوده است، لرستانی‌ها در ۵ قاره جهان سرآمد هستند و طی چهل سال انقلاب اسلامی به‌عنوان پادگان جمهوری اسلامی بوده است و از صبح‌دم انقلاب تا دفاع مقدس حضور فعال داشتند.

شاهرخی به رزم رزمندگان لرستان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس سهم استان لرستان همچون استان‌های مرزی پُررنگ بوده ولی در سنوات گذشته و پس از جنگ در تصمیمات کلان از نظر توسعه اقتصادی به این استان کم‌توجهی شده در همین راستا از جهت نرخ بالای تورم، رونق تولید علی‌رغم ظرفیت‌های خوبی که دارد دچار مشکل است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که در استان لرستان جوانانی وجود دارد که در سن خودشان از شهدایی همچون باکری و زین‌الدین چیزی کم ندارند ولی از ابتدایی‌ترین امکانات نیز برخوردار نیستند، افزود: بر همین اساس سازمان تبلیغات باید از چنین جوانانی برای پیش برد مسائل فرهنگی اقدام کنند.

وی با ذکر این مطلب که متاسفانه فرقه‌های منحرف در استان لرستان به‌عنوان تنها استان صددرصد شیعه‌نشین به‌صورت برنامه‌ریزی شده ورود کرده‌اند، افزود: خوشبختانه شورای سیاست‌گذاری و شورای عالی حوزه علمیه به خوبی به این موضوع ورود کرده‌اند و برنامه‌های بسیار خوبی پیش رو دارند.

شاهرخی تصریح کرد: در استان لرستان همه منتظر اجرای برنامه‌های خوبی از طرف سازمان تبلیغات برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از جوانان انقلابی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که لرستان داری وضعیت خاصی است و در قضیه سیل سال گذشته نیز با ۷۰ تا ۸۰ میلیارد می‌توانستیم جلوی اتفاق ناگوار سیل را بگیریم که در این زمینه کوتاهی شد، ادامه داد:  پس از سیل بیش از ده هزار میلیارد به استان لرستان خسارت وارد شد که با تلاش‌های بسیار زیاد تاکنون تنها سه هزار میلیارد آن جبران شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: